Tegoroczna zabawa sylwestrowa pod gwiazdami w Gdyni przebiegać będzie w rytm hitów Krzysztofa Krawczyka i Golden Life. Sylwestrowa Noc w Gdyni odbędzie się tradycyjnie przy Skwerze Kościuszki, obok Centrum Gemini (SilverScreen).
Źródło. www.gdynia.pl
Na rozgrzewkę, o godz. 21.30 rozpocznie się wideodyskoteka. Później godzinny koncert Golden Life. Krzysztof Krawczyk z bałkańskim zespołem stanie na scenie o 23 i będzie grał przez 55 min. Wtedy zaczną się życzenia noworoczne i o północy przywitanie Nowego 2009 Roku w blasku fajerwerków. Do 1:00 imprezę poprowadzi zespół Daned.
Co ciekawe, władze miasta przewidziały dodatkowe kursy powrotne pojazdami ZKM dla uczestników gdyńskiego sylwestra. Ok. godz. 0.30-0.45 z centrum Gdyni rozjadą się: z przystanku Skwer Kościuszki linia 23 w kierunku Kaczych Buków, 24 na Dąbrowę, N10 do Obłuża, Pogórza i Oksywia oraz N20 w kierunku Witomina i Chwarzna, a z Placu Kaszubskiego linia 25 w kierunku Cisowej i 28 do Pustek Cisowskich.
1451 sztabów (w tym 27 za granicą) i 136 imprez w kraju + 27 w różnych miastach na całej kuli ziemskiej to skrótowy opis 17. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra na rzecz zakupu sprzętu do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci. 11 stycznia odbędzie się wielkie kwestowanie dla najmłodszych i ogólnopolska zabawa charytatywna - unikat w skali świata!
Źródło. www.wosp.org.pl
Kulminacyjna impreza odbędzie się w stolicy, ale tym razem nie Polski, a Szkocji. W The Picture House na Lothian Road w Edynburgu zagrają Big Cyc oraz Czarno-Czarni. Imprezę od godz. 19 poprowadzi Krzysztof Skiba. Wystąpią jeszcze Fox Gang, The Nukes i didżeje (m.in. DJ Łapa) oraz VJ-e (np. Robert Motyka). Nie zabraknie licytacji nietypowych przedmiotów jak: kufel piwa od Skiby, czy dres Otylii Jędrzejczak z olimpiady w Pekinie 2008.
Klipowa zapowiedź 17 finału WOŚP.
W polskich miastach atrakcji również nie zabraknie. Zobacz co? i gdzie? się dzieje.
Czy gdańska metropolia jest ok? Będzie sie można przekonać podczas 4-dniowej imprezy Nadbałtyckiego Centrum Kultury - Metropolia jest Okey. Utwierdzić ma nas w tym mniemaniu 47. artystów i zespołów muzycznych wszelkiej maści, bandów jazzowo-bluesowych oraz grup teatralnych. Imprezy od 27 do 30 grudnia odbywać się będą w najpopularniejszych trójmiejskich klubach - gdyńskim UCHU, sopockim Sfinksie (2x) i gdańskim Parlamencie.
Źródło. www.nck.org.pl
Szczegółowy program imprezy:
27.12, start godz. 17 - Klub Ucho - Gdynia, ul. św. Piotra 2
1. Tymon & The Tranzistors 2. Jerzy Mazzoll 3. Saluminesia 4. Radio Bagdad 5. Biafro i Leszek Możdżer 6. Skinny Patrini 7. Mikołaj Trzaska Band 8. Kiev Office 9. Jacek Kulesza Trio 10. Bassenslavement 11. Enchantia 12. Sławek Jaskułke Laud&ProudJerzy Mazzoll 13. Detko Band 14. Robert Usewicz Imprezę poprowadzi Tomasz Lipski.
28.12, od godz. 18 - Klub Sfinks - Sopot, ul. F. Mamuszki 1
1. Wojtek Mazolewski Quintet 2. 3Fonia 3. Helicobacter 4. Addicted to rock 5. Petarda 6. Ikenga Drummers 7. Pawilon 8. Golden Life 9. Maszyna do mięsa 10. Lars 11. Trio video-electronica 12. Hevelius brass 13. Songs of pixies 14. Robert Brylewskia Event poprowadzi Filip Gałązka.
29.12, start godz. 17 - Klub Parlament - Gdańsk, ul. św. Ducha 2
1. Gentleman! 2. Born in the PRL 3. Call system 4. Majestic 5. Kobiety 6. Apteka 7. Galago Band 8. Take it Easy 9. Mordy 10. The Glennskii’s 11. Wojciech Staroniewicz 12. Marek Gałązka band 13. Tomasz Olszewski 14. Emo Szczury Imprezę poprowadzi Paweł Paulus Mazur.
30.12, od godz. 18 - Klub Sfinks - Sopot, ul. F. Mamuszki 1
1. Good Girl Killer 2. Dada Von Bzdűlőw 3. Julia Mach i Filip Szatarski 4. Joanna Czajkowska z Teatru Okazjonalnego 5. Patrz Mi Na Usta Prowadzenie - Przemysław Gulda.
Jeden z promujących imprezę plakatów. Reprodukcja. POLSKA Dziennik Bałtycki, 24.12.2008r.
Feyenoord Rotterdam - KKS Lech Poznan 0-1 Djurdevic
Puchar UEFA - Grupa H. Spotkanie Lech Poznań - Feyenoord Rotterdam. 27 minuta, po golu Djurdevic'a 1:0 dla Kolejorza. Lech Poznań przechodzi do 1/16 finału. Lech Poznań awansował do fazy pucharowej Pucharu UEFA!
Skład wyjściowy - Feyenoord Rotterdam: 1. Timmer 2. Lucius 4. Bahia 6. El Ahmadi 9. Makaay 10. Bruins 25. Wijnaldum 28. Fer 31. Tiendalli 40. Derijck 41. Wattamaleo
38. Leerdam od 56 minuty 26. Janota od 65 minuty 15. Erasmus od 65 minuty
Rywalem Lecha Poznań podczas spotkania o 1/8 finału będzie włoski klub piłkarski Udinese Calcio FC. Mecz Lech Poznań - Udinese Calcio FC odbędzie się w lutym 2009. Więcej: rywal Lecha Poznań - puchar UEFA.
Stacja RMF FM jeździ od miasta do miasta i rozdaje choinki. Akcja CHOINKI POD CHOINKĘ zawita w 2008 roku do 12 polskich miast. Kilka tysięcy zielonych, pachnących drzewek znajdzie domy u tych, którzy jaki pierwsi stawią się w wyznaczonych miejscach Polski. Warto przypomnieć, że choinki będą rozdawane za darmo. Konwój RMF FM będzie jeździł do 21 grudnia.
Najlepsze momenty walki Tomasza Adamka o tytuł mistrza świata federacji IBF.
TOMASZ ADAMEK vs STEVE CUNNINGHAM 12:113, 116:110, 115:112
TOMASZ ADAMEK MISTRZEM ŚWIATA
Tomasz Góral Adamek (32 lata, Gilowice) pokonał Steve'a USS Cunningham'a (32 lata, Philadelphia) w walce o pas mistrza świata federacji IBF w wadze juniorciężkiej. Zwycięstwo zdaniem sędziów (112:113, 116:110, 115:112) nie było jednoznaczne.
Tomasz Adamek trzy razy posłał na deski Cunningham'a (w rundzie 2, 4 i 8) i to zdecydowało o zwycięstwie Polaka. Cunningham oddał wyraźnie więcej ciosów i był aktywniejszy. Adamek dominował w ostatnich sekundach każdej rundy.
Tomasz Adamek wiek: 32 lata wzrost: 187 cm waga: 89,81 kg zasięg ramion: 191 cm zwycięstw: 35 (w tym 24 przez nokaut) porażek: 1 trainer: Andrew Gmitruk cutman: Ziggy Rozalski assist: Danny Milano
Steve Cunningham wiek: 32 lata wzrost: 191 cm waga: 89,36 kg zasięg ramion: 208 cm zwycięstw: 21 (KOs 11)
porażek: 1 (przegrał na punkty z Krzysztofem Diablo Włodarczykiem w 2006 roku)
Sędziowie: Shafeeq Rashada (New Jersey) Clark Sammartino (Rhode Island) John Stewart (New Jersey)
8 runda:
Walka Adamka o mistrzostwo świata IBF. Najciekawsze momenty, skrót, relacja. Boks Tomasz Adamek zwycięstwo w Newark USA, box. Podsumowanie, video, youtube.
Magnifik Sylwester z Magnifico tylko w Poznaniu. Na Placu Wolności impreza rozpocznie się o godz. 22 i potrwa do 1 w nocy. Przywitanie Nowego Roku tradycyjnie przy rozświetlonym fajerwerkami niebie. Poza Magnifico na scenie zagrają The Bumelants i Wojtek Hoffman.
Źródło. www. zamek.poznan.pl
Słoweński zespół zapewni bałkańskie przygrywki a'la Goran Bregovic - na instrumentach dętych. Zabrzmi twist, latino, turbo-folk i surf-gitarowy rock. Wokalista i showmen Magnifico - Rober Pešut - nazywany jest Słoweńską Madonną.
Sylwester w Poznaniu odbędzie się na Placu Wolności.
Killer Queen na Targu Węglowym na powitanie 2009 r.
Odliczanie i fajerwerki.
***
Gdańsk. Sylwester 2008 pod chmurką.
W Gdańsku tradycyjnie Nowy 2009 Rok witany będzie na Targu Węglowym przed Teatrem Wybrzeże dzwoneczkami zamiast fajerwerkami. Nie zabraknie również artystycznych występów na scenie muzycznej. Wystąpią KillerQueen z Wielkiej Brytanii z repertuarem - jakżeby inaczej - Quenn oraz grupa muzyczno-taneczna Elvis Presley z USA. Organizatorzy zapowiadają show rodem z Las Vegas.
Źródło. www.scenamuzyczna.pl
Dotychczas gdańszczanie witali Nowy Rok w towarzystwie, m.in.: Big Cyca, Czarno-Czarnych, Gipsy Kings i Lady Pank. Rozpoczęcie Sylwestra 2008 w Gdańsku o godz. 21.
W głównie damskim towarzystwie bawić sie będą sylwestrowo krakowiacy i ich goście na Rynku Głównym w Krakowie. Tandem gwiazd tworzą Leona Lewis, Kate Ryan i polskie piosenkarki - Kasia Kowalska, Natalia Kukulska i Tatiana Okupnik.
Źródło www.sylwester.krakow.pl
Poza muzyką organizatorzy zapowiadają multimedialne show - światło i dźwięk. Do tego huczny, wielobarwny i wzorzysty pokaz fajerwerków o północy. W specjalnym - już od 28 grudnia ustawionym - namiocie na Małym Rynku liczne atrakcje z nagrodami.
Kto nie załapie się na widoki przy specjalnej scenie, przebieg koncertu sylwestrowego będzie mógł oglądać na ekranach diodowych - o powierzchni 48 m kw. przy Ratuszu i 24 m2 przy pomniku Mickiewicza.
Sylwester w Krakowie odbędzie się na Rynku Głównym.
Zagraniczne i polskie gwiazdy muzyki pop będą umilać sylwestrową noc 2008/2009 we Wrocławiu. Tradycyjnie na wrocławskim Rynku. Poza hitami muzycznymi ubiegłego roku nie zabraknie pokazów laserowych i projekcji multimedialnych. Zabawa trwać będzie 4 godziny, począwszy od 20:30.
Źródło. www.wroclaw.pl
Na scenie najpopularniejsze swoje utwory zaśpiewają - z zagranicy: Arrival, Modern Talking, Pachanga, Shaun Baker; i rodzimi artyści Bajm, Doda, Formacja Nieżywych Schabuff, Gosia Andrzejewicz, Justyna Steczkowska, Kaszmir, Lady Pank i Stachursky. Humorystyczną oprawę zapewnią Paranienormalni.
Motywem przewodnim wrocławskiego sylwestra będzie powracająca moda na piosenki Abby - w ich rolę wcieli się szwedzka grupa Arrival.
Gospodarzami koncertu będą Monika Richardson i Tomasz Kammel.
Atrakcją wieczoru ma być główna nagroda w konkursie SMS - Toyota Avensis (nr. 7350, koszt 3 zł/3,66 z VAT).
Impreza pod gwiazdami na Placu Konstytucji w rytmie nieśmiertelnych przebojów ABBY. W głównej roli Bjorn Again i Abbacapella.
Źródło. um.warszawa.pl
Dodatkowo na scenie zaśpiewają Blue Cafe, Boys, FEEL, Ewelina Flinta z Łukaszem Zagrobelnym, Golec uOrkiestra, Edyta Górniak, Kayah, Paweł Kukiz, Muniek Staszczyk z T.LOVE i Iwona Węgrowska. Wystąpią również laureaci polsatowskiej FABRYKI GWIAZD.
Humor i kabaretowe akcenty mają zapewnić Rafał Bryndal i Mariusz Kałamaga z Łowców. B. Wspólnie z nimi prowadzić sylwestra będą Joanna Liszowska, Maciej Dowbor, Agnieszka Popielewicz i niezastąpieni Agata Młynarska z Krzysztofem Ibiszem.
Na przywitanie nowego roku zaśpiewa śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska. Nie zabraknie oczywiście hucznego pokazu sztucznych ogni (zakaz wnoszenia własnych fajerwerków), a także gorącego poczęstunku dla zebranych. Do tego konkursy z nagrodami. Start - 31.12 o godz. 20 (transmisja w TV Polsat). Zakończenie - 1.01 ok. godz. 2.30.
Sylwester w Warszawie odbędzie się na Placu Konstytucji.
Małysz pierwsza seria Trondheim, 130 m. 21. pozycja.
Drugi skok Małysza 128 metrów :(
Puchar Świata w skokach (2008/09) - program zawodów w Trondheim (Norwegia) na obiekcie Granaasen (HS-140):
6 grudnia 2008 (sobota) 16:00 - pierwsza seria konkursowa - Adam Małysz 21. miejsce, 130 m 17:00 - seria finałowa - Adam Małysz 25. miejsce, 128 m
Gregor Schlierenzauer wygrywa skacząc 140 m i 135 m. W KUSAMO Schlierenzauer był trzeci.Rekord (138,5 m/K120) Adama Małysza z 2001 roku został dzisiaj pobity (140 m/K140).
Wyniki konkursu sobotniego.
7 grudnia 2008 (niedziela) 12:30 - kwalifikacje/seria próbna 13:45 - pierwsza seria konkursowa 14:45 - seria finałowa.
Polacy w serii próbnej: Adam Małysz, skoczył 130 m (12. odległość) Kamil Stoch, skoczył 121 m (47. odległość) najdalej Gregor Schlierenzauer - 137,5 m (1. odległość)
Polacy w kwalifikacjach (6.12.2008) Adam Małysz, skoczył 129 m (13. odległość) Kamil Stoch, skoczył 123 m (38. odległość)
Film z wypadku Kuzaja. Amatorskie nagranie z miejsca wypadku 6.12.2008.
Leszek Kuzaj podczas 14. Rajdu Praskiego (Czechy) wjechał w grupę kibiców. Jeden mężczyzna (26 lat) zginął na miejscu. Drugi 24-latek zmarł w szpitalu.
Peugeot 307 Kuzaja wpadł w poślizg zaraz po starcie. Odbił się od słupa i wpadł w pięcioosobową grupę kibiców. Wśród rannych jest ośmioletnia dziewczynka, kobieta, której stan jest ciężki i mężczyzna.
Wypadek miał miejsce przed południem 6 grudnia 2008, na odcinku specjalnym Reporyje - Cementarna. Leszek Kuzaj z irlandzkim pilotem (Craig Parry) przed wypadkiem jechał z prędkością około 160 km/h. Kierowcy i pilotowi nic się nie stało.
Faza grupowa Pucharu UEFA, 4 grudnia 2008 POZNAŃ Lech Poznań - Deportivo La Coruna 1:1 (1:1) Bramki: Diego Colotto 2 - Hernan Rengifo 33
1:0 dla Deportivo, 2. minuta, strzał Diego Colotto.
1:1 Deportivo - Lech, 33. minuta, gola dla Lecha strzela Hernan Rengifo.
Skrót pierwszej połowy, ostatnie 20 minut ataku Lecha.
Skład Lecha: Ivan Turina, Grzegorz Wojtkowiak, Manuel Arboleda, Zlatko Tanevski, Ivan Djurdjević - Sławomir Peszko (od 79 minuty -Robert Lewandowski), Tomasz Bandrowski, Rafał Murawski, Semir Stilić, Jakub Wilk, Hernan Rengifo (33. minuta gol dla Lecha) .
Skład Deportivo: Daniel Aranzubia, Piscu, Alberto Lopo, Diego Daniel Colloto (bramka w 2. minucie), Filipe Kasmirski - Cristian Hidalgo (od 71 minuty-Angel Lafita), Julian de Guzman, Juan Carlos Valeron (78-Joan Verdu), Sergio, Andres Guardado, Mista (od 59 minuty - Riki).
* * *
Poniżej - zapowiedź wydarzenia.
161. (najwyżej sklasyfikowany) polski klub w rankingu International Federation of Futball Historician and Statistic (Międzynarodowe Stowarzyszenie Historyków i Statystyków Futbolu) - KKS Lech Poznań zmierzy się 4 grudnia o godz. 20.35 (transmisja live TVP2) z 69. klubem tej samej klasyfikacji - Real Club Deportivo de La Coruña z Hiszpanii. To również starcie lidera polskiej Ekstraklasy z 7. zespołem La Liga.
Jak wypadnie Lech w najważniejszym spotkaniu grupy H Pucharu UEFA? Po - nieszczęśliwym - remisie z francuskim AS Nancy i przegranym - ale po walce - meczu z CSKA Moskwa przyszła kolej na 3. drużynę grupy. Z hiszpańskimi drużynami Lech grał dotychczas 4-krotnie. Bilans: 1. zwycięstwo, 2. remisy i 1. porażka.
Oba zespoły są na fali wznoszącej i wygrywają mecze w krajowych rozgrywkach ligowych. Deportivo i Lech odniosły 4 zwycięstwa w ostatnich 5. kolejkach.
No i trzecia edycja You Can Dance dobiegła końca. W finale 3 grudnia 2008 zmierzyli się Wiola Fiuk (22 lata, Warszawa/Siedlce), Gabryś Piotrowski (18 lat, Białystok) i Marcin Mroziński (20 lat, Łódź/Zgierz).
Duet finałowy: Viola i Gabryś, hiphop. E40 "Go Harder Or Go Home".
Najpierw o ścisły finał walczyli panowie. Na początku Gabryś i Marcin zatańczyli duet z Wiolą. Potem dali czadu przy solówkach. Na półmetku esemesowego głosowania szanse Gabrysia i Marcina były wyrównane (51% do 49%). Ułamki procenta zdecydowały o tym, że Marcin zajął trzecie miejsce w tej edycji You Can Dance.
Finałowe solo Violki. YCD3 3 grudnia 2008. Finał
Końcowa faza programu to duet Wiolki i Gabrysia oraz ich solówki. Pierwsze przeliczenie głosów było zdecydowanie na korzyść Wiolki (80% do 20%). Widzowie w studio TVN mimo, że nie znali tych proporcji skandowali częściej imię tancerki.
Pierwszy duet finału YCD3 - Viola i Gabryś, nuklearny taniec
Wiolka ze 100.000 zł na koncie rusza zdobywać Brodway Dance Center. Jest trzecią finalistką polskiego wydania You Can Dance i drugą kobietą w historii programu, która wygrała finał.
91 miast nawiedzi tegoroczny, świąteczny konwój Coca-Coli. Zaczęło się w Szamotułach skończy 20 grudnia w Kędzierzynie. Poza tytułowym, tradycyjnym freightlinerem FLD conventional - amerykańską 18-tonową ciężarówką - będzie się można rozerwać na lodowisku i namiot z ciekawostkami naukowymi z fizyki i geografii.
100 metrów kw. "lodowej" tafli (w rzeczywistości to polietylen łudząco podobny do lodu, ale dzięki temu zdatny do używania przy każdej pogodzie), oraz naukowy namiot z 5. doświadczalnymi stanowiskami - „Faktura”, „Mapa Europy”, „Slalom”, „To się źle miesza”, „Złudzenia Optyczne” i mikołaje na quadach - takie atrakcje czekają odwiedzających konwój Coca-Coli w poszczególnych miastach Polski.
Na pamiątkę będzie można sobie zrobić fotkę z Mikołajem na tle freightlinera, by po cyfrowej obróbce wysłać je jako świąteczną kartkę.
Wizualizacja parku rozrywki. Źródło. materiały promocyjne Coca-Coli
Atrakcje konwoju Coca-Coli
FAKTURA - zadanie polegające na skojarzeniu faktury po dotyku. Uczestnik wkłada dłoń do pojemników wyścielonych różnymi materiałami, a jego zadaniem jest rozpoznanie materiału,
MAPA EUROPY - uczestnicy zabawy mają do dyspozycji makietę z zarysem Europy oraz puzzle w kształcie poszczególnych państw. Ich zadaniem jest ułożyć puzzle tak, aby utworzyły prawidłową mapę Europy,
SLALOM - zadanie sprawnościowe polegające na przeprowadzeniu kuleczki po wyznaczonej trasie. Utrudnieniem są otwory w makiecie, w które kuleczka może wpaść,
TO SIĘ ŹLE MIESZA - uczestnicy znajdą przed sobą dwa rodzaje ziaren różniących się wielkością. Eksperyment pozwoli zaobserwować, że po zmieszaniu ziaren różnej wielkości otrzymujemy objętość mniejszą niż suma dwóch poprzednich objętości,
ZŁUDZENIA OPTYCZNE - zapowiada się prawdziwa uczta dla oka, choć tak naprawdę otaczający nas świat widzimy… mózgiem. U podłoża iluzji optycznych leży zjawisko błędnej interpretacji obrazu przez mózg. W zależności od otoczenia, różnie odbieramy te same kolory, kształty czy rozmiary. Linie proste wydają się być wybrzuszone, a dwa jednakowe okręgi – różne pod względem wielkości. Specjalne stanowisko w namiocie Coca-Coli pozwoli przyjrzeć się temu fenomenowi z bliska,
BUZZ - … czyli wirtualny teleturniej wiedzy. Przyjazny i łatwy w obsłudze interfejs umożliwi uczestnikowi wybranie pytania z rozmaitych kategorii, począwszy od sportu, poprzez filmy, aż po muzykę.
W te miejsca zawita konwój Coca-Coli do 20 grudnia.
Robert Kubica z kolegami-kierowcami i mechanikami z teamu BMW Sauber F1Team przygotowuje się ostro do sezonu 2009 Formuły 1. Nowy bolid BMW Sauber - F1.09 - zaprezentowany ma zostać na torze w Walencji (Hiszpania) 20 stycznia 2009 r. Pierwsze Grand Prix F1 w 2009 r. - tor w Melbourne, Australia, 29 marca.
Robert Kubica w F1.08. Źródło. www.f1wolf.com
W składzie BMW na 2009 rok nie doszło do zmian kadrowych. Za to coraz głośniej jest o zmianach kadrowych w 2010 r. Szczególnie o przejściu Roberta Kubicy z teamu BMW Sauber (kolejny raz podpisał jednoroczny kontrakt) do McLaren-Mercedes w miejsce Heikko Kovalainena, który zawodzi szefów zespołu.
Nie wiadomo jak potoczą się losy mistrzowskiego tytułu po wprowadzeniu systemu KRES - w skrócie, odzyskiwaniu energii podczas hamowania. Mówi się o kolejnych utrudnieniach wagowych dla wysokiego Kubicy (musiał zrzucić kilogramy już przed sezonem 2008). KRES bowiem sporo waży, a to odbije się na uzyskiwanych przez bolidy prędkościach. Do tego dojdą jeszcze odgórne (z FIA) wytyczne w kwestiach aerodynamiki bolidów. Na razie trwają testy.
Jean-Michel Jarre po raz kolejny w Polsce. Tym razem z utworami z płyty OXYGENE zagrał na warszawskim Torwarze. Kolejny raz odbyła się fantastyczna impreza wizualno-muzyczna.
Bo Jarre to nie tylko artysta muzyczny. Ten 60-latek ma niezwykły zmysł tworzenia i kompilacji obrazów, laserów i pirotechniki. Jego koncerty to wysublimowane przedsięwzięcia, a wrażenia po nich są długo wspominane. By przypomnieć w tym miejscu chociażby koncert z okazji 25-lecia Solidarności w Gdańsku, gdzie tańczyły stoczniowe żurawie, czy w Zakazanym Mieście cesarskim w Pekinie oraz 12-godzinny maraton.
Artysta jest uwielbiany na całym świecie. Na moskiewski koncert przybyło 3,5 mln fanów! To jeden z dzierżonych przez Jarre'a rekordów Guinessa.
Występ w Torwarze będzie 3. koncertem muzyka w Polsce (wcześniej wspomniana stocznia w Gdańsku i Spodek w Katowicach w 2001 r.). Jest promocją ostatniej, tegorocznej składanki artysty Oxygene Equinoxe Les Chants Magnetiques.
Wejścówki na ten koncert do tanich nie należały, ale to na pewno dobrze wydane (od 175 do 660) złotówki.
Jean-Michel Jarre 1. raz w Warszawie, Hala Torwar, 2008r.
W Krakowie po zakończeniu trasy koncertowej Verses of Steel zmarł gitarzysta zespołu Acid Drinkers, NoNe, Swieet Noise - Aleksander Mendyk, OLASS (29 lat).
Relacja z koncertu w Ostrołęce. Wywiad z Olassem.
Poniżej nagranie z koncertu Acid Drinkers w Ostrołęce. "- To jest zawodnik, nie ma muzy jest k.... stage jumping. Jak będzie muza to zeżre tą budę. Co za miasto! - powiedział do publiczności Aleksander Olass Mendyk, który na chwilę w roli wokalisty zastąpił Titusa." form YouTube (http://www.youtube.com/user/mojaostroleka).
Ostrołęka 16 listopada 2008, koncert Acid Drinkers
Mix zdjęć z Olassem. Acid Drinkers - We Died Before We Start to Live. "30 listopada 2008 dzien po zakonczeniu trasy Acid Drinkers 'Verses of Steel' w Krakowie zmarl OLASS czyli Aleksander Mendyk. Zalozyciel grupy NoNe." YouTube by Corpsegrinder16