poniedziałek, 3 listopada 2008

ROBERT KUBICA 4. W SEZONIE 2008 - FORMULA1

Polski kierowca poza podium Formuły 1

Ostatnie okrążenia sezonu 2008 Formuły 1 - Brazylia, 2.11.2008.

Polak nie obronił 3. miejsca w klasyfikacji generalnej kierowców Formuły 1 sezonu 2008. W ostatnim wyścigu Grand Prix Brazylii na Interlagos Autodromo Carlos Pace w Sao Paulo dojechał dopiero na 11. miejscu. Jego bezpośredni rywal o miejsce na podium - Kimi Raikkonen dojechał 3 i przegonił Polaka. Mistrzem został Lewis Hamilton (5. w GP Brazylii), chociaż przez kilka okrążeń z tytułu cieszył się Felippe Massa (wygrał w Sao Paulo).

Ostatni weekend sezonu 2008 F1 nie poszedł po myśli Kubicy. Jeszcze w piątek bolid BMW Sauber spisywał się bez zarzutów, ale sobotnia wymiana skrzyni biegów i silnika całkowicie odwróciła sytuację. Na tyle, że Kubica spadł na ostatnie miejsca Pole Position niedzielnego Grand Prix.

Wyścig rozpoczął się opóźnieniem z powodu silnych opadów. Ich skutki widać było później na torze, kolizje na pierwszych zakrętach wyeliminowały z wyścigu Davida Coultharda.

Lewis Hamilton został najmłodszym (23 lata), 30. mistrzem Formuły 1 wygrywając 5 Grand Prix (Australii, Monako, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Chin).