Szukaj na tym blogu

środa, 17 sierpnia 2011

WISŁA KRAKÓW - APOEL NIKOZJA 1:0 - BRAMKI, WIDEO | ELIMINACJE LIGI MISTRZÓW 2011/2012

71 minuta, numer 19, futbolówka lecąca 115 km/h i... gol - Patryk Małecki strzela na 1:0 dla Wisły Kraków. Bramkę pierwszą, jedyną i zwycięską w pierwszym meczu IV (ostatniej) rundy eliminacji do Ligi Mistrzów sezonu 2011/2012 z APOEL Nikozja, mistrzem Cypru.

Zwycięska bramka Małeckiego w meczu Wisła vs APOEL - Kraków, 17.8.2011 r.

Piłkarze krakowskiej białej gwiazdy przerwali zwycięską passę pięciu wygranych z rzędu nikozyjczyków, bez straty gola. 23 sierpnia rewanż w Nikozji, o godz. 21.45 miejscowego czasu.

Z przebiegu spotkania wynik jednak nie oddaje pełni sportowych emocji. Zaczęło się od naporu APOEL-u, który dopiero po kilkunastu minutach przełamali krakowianie. Druga połowa zaczęła się od prób strzałów Meliksona (groźna wrzutka w pole karne i poprzeczka z rzutu wolnego) i Małeckiego (strzał zza pola karnego w bramkarza).

Po golu inicjatywę - niestety - przejęli goście, konstruując groźne akcje. Na szczęście skończyło się na strachu, m.in. po ostatnim wrzucie w pole podbramkowe Wisły.

Składy drużyn
  • Wisła Kraków: Pareiko - Jovanović, Jaliens, Chavez, Diaz - Małecki (90' +1 Kirm), Nunez, Sobolewski, Melikson, Iliev (68' Wilk) - Genkow
  • APOEL Nikozja: Chiotis - Salomou, Kontis, Jorge, Boaventura - Trickovski (85' Solari), Morais, Marcinho (80' Jahić), Pinto, Manduca (46' Charalambidis), Ailton