Szukaj na tym blogu

sobota, 26 września 2009

MAM TALENT - DRUGA EDYCJA, ODCINEK 3 (Afro Shaking Ass), 26.9.2009

Adrianna Niewolańska jest wielka. Agnieszka Chylińska brzydko przywitała grubszą wokalistkę ("Acha. O Jezu. Cześć, czy możesz się nam przedstawić...), ale po wykonaniu piosenki Take me or leave me... Chylińska musiała przeprosić uczestniczkę za "brzydkie myśli". "Już jesteś wydarzeniem tego programu" powiedział Kuba. Posłuchajcie sami.

Molo i Frodo. Zadęsili, że hej. 10 lat tańczą. Uczą tańczą. Lubią to i utrzymują się z tego. Laski na widowni były posikane ;). A potem wszyscy wstali i bili brawo. "Rewelacja" wg Agi Chylińskiej. Zaczarowało ją. 500x tak!

Ula Afro Fryc ma talent w pośladkach. Wyszła w czarnym szlafroczku. Przyjechała z Świdnicy i pokazała "shaking ass"... taniec pochodzący z Jamajki. Jej pupa potrafi cuda. Czerwone kozaczki. Białe majteczki. Niepowtarzalne zbliżenia kamery... Było gorąco. "Ula Ty dla mnie jesteś jednym wielkim seksem" powiedziała Chylińskia. 2x mistrzostwo Polski. 4 miejsce w Europie. Nowa polska dyscyplina (?) sportowa. Tego nawet w You Can Dance nie zobaczysz :).

poniedziałek, 21 września 2009

MAM TALENT - DRUGA EDYCJA (MARTINEZ, PEPICZKI), ODCINEK 2, 19.9.2009


Diabelska Linda. Ogień dziewczyna! Ojciec Lucek. Siostry Lola i Mariolka.

Cztery Pepiczki z kraju Jozina z Bazin zabitelsili. The Beatles z Czech.

Elvis Presley z Filipin. Alexander Martinez zaśpiewał publiczności i swojej kobiecie z Siemianowic Śląskich. Unchained Melody z Ghost'a (...tribute to Patrick Swayze).

Krystian Herba jest nauczycielem WF'u z Rzeszowa i... nie wiedziałem, że rower może do takich rzeczy służyć.


MAM TALENT 2
edycja druga, pl
odcinek 2, 19 września 2009

W odcinku wystąpili:
  • Asia Smajdor i Kasia Kowalczuk (utalentowane wokalistki) mogłyby od razu ruszyć w trasę koncertową. Słychać, że trenują od dawna.
  • Tomasz Pałasz (33 lata, pirotechnik, tancerz) zastepował i zagrał na perkusji. Przypomina mi się ten kawał.
  • Stasiu Brzozoń od bioenergii, jakby ktoś miał problemy z łyżkami. Uwaga przekaz "energetyczny magnetyczny" może, coś Ci zaburzyć (oglądaj terapeutę jednym okiem i popijaj przegotowaną wodą w temperaturze 39 stopni).
  • Show Bar = 6 sexy barmanek, które wyszejkują, zmiksują, zadęsują, zażąglują procentowo. I nie ważne, że wyleją, że upuszczą. Nie ważne. Bo alkohol i kobiety, to 40 lat życia Kuby.
  • Michał Strojnowski łazi po zbitych butelkach. Talent ma w stopach. Wkrótce kupimy ecco z podeszwą m-stroynowsky.
  • Dominika (hula-hop) Turek-Dmitriev. Co będzie po kółkach? Zobaczymy wkrótce.
  • Zespół Twins i bracia Kozłowscy z Malborka. Adam i Maciej zatańczyli i zaśpiewali Conga Bonga i Cabasa "Tylko dance ma sens". Zdobyli komplet iXXXów. Jak ktoś z Powiśla, to brać w ciemno na wesela.
Zobacz:
Mam Talent 2, Odcinek 2 (casting), TVN 19.9.2009


podsumowanie, skrót mam talent, 2 edycja, sezon drugi, wykręcone przypadki, castingi, powtórka, podsumowanie, najlepsze, najciekawsze, skrót

MAM TALENT - DRUGA EDYCJA (MATEUSZ DEMBEK), ODCINEK 1, 12.9.2009


Mateusz Dembek podczas castingu do drugiej edycji programu Mam Talent w TVN. Ten 16-latek z Gdańska sprawił, że publiczność zamarła. Posłuchaj jak śpiewa Mateusz Dembek.

Cwaniaki jakich mało. Grzybki. Zaśpiewali My jesteśmy tanie dranie..." i byli bardzo przekonywujący.

A ten występ mógł się skończyć w szpitalu. Marek i Magda Kulka. Rzuty nożem i owszem... udało się. Ale siekiery już nie chciały wbijać się w deski. Mogło skończyć się oskalpowaniem. Siekierazada jakich mało!


MAM TALENT 2
edycja druga, pl
odcinek 1, 12 września 2009

W odcinku:
Zobacz:
Odcinek 2, 19 września 2009 r.

śpiewający chłopak z pierwszego odcinka, pączek, rzucający nożami, siekierki, uderzenie w głowę, grzybki w mam talencie, my jesteśmy tanie dranie, kasting, casting, mateusz dębek, powtórki programu, skrót, podsumowanie, najciekawsze filmy, uczestnicy

piątek, 18 września 2009

34. FPFF w GDYNI (wywiady, video). ZERO i MIASTO Z MORZA.


Jak było na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i o filmie Rewers przeczytacie wszędzie. Ale te dwa wywiady zarejestrowane w sopockim Multikinie umknęły uwadze wielkonakładowych mediów ;). Proszę Państwa tylko dla Was... goście Tomasza Raczka.


MIASTO Z MORZA
rozmowa z dnia 15.9.2009, Multikino Sopot
reż. Andrzej Kotkowski; aktorzy: Małgorzata Foremniak,
Paweł Domagała, Kuba Strzelecki



15.9.2009 "MIASTO Z MORZA", ANDRZEJ KOTKOWSKI, MAŁGORZATA FOREMNIAK, JAKUB STRZELECKI, PAWEŁ DOMAGAŁA w Multikinie Sopot. Prowadzący rozmowę: Tomasz Raczek. FPFF w Gdyni. 1/2.

15.9.2009 "MIASTO Z MORZA" - FOREMNIAK, STRZELECKI, JAKUB STRZELECKI, PAWEŁ DOMAGAŁA. 34. FESTIWAL FILMÓW FABULARNYCH (FPFF) w GDYNI 2009. 2/2.


ZERO
rozmowa z dnia 18.9.2009, Multikino Sopot
reż. Paweł Borowski; producent Piotr Dzięcioł;
aktorzy: Ola Popławska i Marian Dziędziel


2009.09.18 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Debiuty: film pt. "ZERO". Scenariusz i reżyseria: Paweł Borowski, producent: Piotr Dzięcioł. Obsada: Robert Więckiewicz, Sonia Bohosiewicz, Marian Dziędziel, Kamilla Baar, Rafał Mohr, Maria Maj, Roma Gąsiorowska, Magdalena Boczarska, Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, Aleksandra Popławska, Andrzej Mastalerz, Joanna Bogacka, Cezary Kosiński, Janusz Chabior, Gabriela Muskała, Michał Żurawski, Przemysław Bluszcz, Michał Tarkowski, Olga Bołądź, Bogdan Koca, Zbigniew Konopka, Agnieszka Podsiadlik, Wojciech Zieliński, Sławomir Rokita, Krzysztof Czeczot, Bogusława Schubert, Mariusz Słupiński, Magdalena Popławska, Magdalena Kajrowicz, Małgorzata Bereza, Mariusz Zaniewski . 1/2.

film ZERO - MARIAN DZIĘDZIEL, OLA POPŁAWSKA (wywiad: TOMASZ RACZEK) - 34. FPFF w GDYNI. 2/2.

reżyser castingowy, reżyser obsady, festiwal polskich filmów fabularnych w gdyni, wywiady z twórcami, reżyserami, aktorami, relacja, rozmowy z aktorami, twórcami filmów

wtorek, 15 września 2009

DZIECI IRENY SENDLEROWEJ (video) - PREMIERA (KACZYŃSKI, HARRISON, PAQUIN): GDAŃSK, 31.8.2009

Relacja filmowa z europejskiej premiery Dzieci Ireny Sendlereowej (THE COURAGEOUS HEART OF IRENA SENDLER) wg JOHNA KENTA HARRISONA.

Trailer: Dzieci Ireny Sendlerowej.


DZIECI IRENY SENDLEROWEJ
kino Neptun, Gdańsk 31 sierpnia 2009

Film wcześniej był pokazany w TV w Stanach. John Kent Harrison jest twórcą m.in. Pope John Paul II z 2005 roku (z Johnem Voighotem w roli głównej). Reżyser uważa, że polska historia jest żyłą złota. Czekamy zatem na kolejną ekranizację!

Film kosztował 38 mln złotych. Polska wyłożyła 5,5 mln złotych z tej kwoty. Większość scen była kręcona w Rydze, która zachowała klimat środkowoeuropejskiego miasta z lat czterdziestych.

W filmie zagrały oskarowe gwiazdy: główna bohaterka 27-letnia Anna Paquin (drugoplanowa rola w "Fortepianie" z 1993 roku) i 50-letnia Marcia Gay Harden (Oscar za drugoplanową rolę w filmie "Pollock" z 2000 roku). Muzykę skomponował J.P. Kaczmarek kiedyś z Konina, teraz z Los Angeles (Oskar za muzykę do filmu "Marzyciel" z 2004 roku).

John Kent Harrison pisał scenariusz w Warszawie. Kontaktował się z osobami uratowanymi przez Polaków z warszawskiego getta. Poznał Elżbietę Ficowską i Michała Głowińskiego, których ocaliła Irena Sendler. Autorowi nie udało spotkać się z schorowaną bohaterką filmu, która zmarła 12 maja 2008 roku.

Irena Sendler uratowała 2 i pół tysiąca dzieci. Warszawskie getto powstało 12.10.1940 roku. 15 maja 1943 roku upadło powstanie w getcie, na czele którego stał Mordechaj Anielewicz. Za murami zamknięto 460.000 Żydów (marzec 1941 r.). W 1942 roku do obozów śmierci wywieziono 300.000 osób.

Przemówienie Lecha Kaczyńskiego (+ tłumaczenie na język angielski).

31.8.2009 kino Neptun. Europejska Premiera: THE COURAGEOUS HEART OF IRENA SENDLER. JOHN KENT HARRISON. OBSADA: ANNA PAQUIN, Marcia Gay Harden, DANUTA STENKA... Prowadząca: Grażyna Torbicka.

Uwaga jest dubbing. Czyli w końcu możemy iść do kina oglądać film, a nie "czytać" film. Ale jakoś tak dziwnie.

niedziela, 13 września 2009

SIATKÓWKA POLSKA-FRANCJA FINAŁ (video, wynik, relacja), 13.9.2009


KLIKNIJ JEŚLI SZUKAŁEŚ:
2010.01.28 MECZ POLSKA-FRANCJA ME w piłce ręcznej
wynik 24:29, Mistrzostwa Europy 2010

Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2010. Mecz Polska:Francja. 28 stycznia 2010.

* * *

W finale Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn zagrała Polska i Francja. Złoto dla POLAKÓW!!!!!! Spotkanie z siatkarzami w poniedziałek 14 września 2009 o godzinie 15:00 przed Pałacem Kultury.

tutaj znajdziesz więcej YouTube'ów z tego meczu

13.09.2009 – 16.30 – Bulgaria vs. Russia 3:0 (Bułgaria 3. miejsce)
13.09.2009 – 19.30 – Poland vs. France 3:1 (Polska 1. miejsce)

POLSKA-FRANCJA
3:1 (29-27)(25-21)(16-25)(26-24)

Skład Reprezentacji Polski w piłce siatkowej w meczu finałowym z Francją:
Gruszka, Pliński, Zagumny, Kurek, Bąkiewicz, Możdżonek, Gacek (L) + Ruciak, Woicki, Nowakowski

Skład Reprezentacji Francji: Samica, Kieffer, Bazin, Antiga, Vadeleux, Rouzier, Henno (L) + Rowlandson, Takaniko, Tuia.

Najlepszy rozgrywający Mistrzostw Europy: Sebastian Zagumny, który na podium pojawił się w koszulce kontuzjowanego i nie biorącego udziału w mistrzostwach Pawła Świderskiego. Piotrek Gruszka najlepszym zawodnikiem turnieju!! Gratulacje!!

Wyniki z Półfinału:
Poland vs. Bulgaria 3:0 (25-19, 30-28, 25-20)
Russia vs. France 2:3 (18-25, 22-25, 27-25, 25-15, 15-17)

Koniec seta pierwszego. Polska-Francja w finale ME w siatkówce. Izmir, Turcja.

4 set

Ostatnie minuty meczu

Zobacz:
Pożegnanie z Afryką: Video i komentarz do meczu Polska-Słowenia, 9.9.09, czyli skazani na Holendra nawet bez Leo Benhakkera

Na telebimie, na żywo!

Mecz można było obejrzeć w telewizji. Transmisja meczu w piłce siatkowej Polska-Francja na Polsat i Polsat SPORT.

Kibicować można było razem z innymi przy telebimie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Telebim we Wrocławiu stanie na Rynku Głównym. Podobnie w Poznaniu i Krakowie. Natomiast w Warszawie spotkaliśmy się na Placu Defilad od strony Alei Jerozolimskich. Start godzina 19:30. Sponsorem eventów był operator sieci PLUS, sponsor Reprezentacji Polski w piłce siatkowej.

wynik, eventy kraków, eventy poznań, finał, Francja, me, mecz Polska, piłka siatkowa, reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn, telebimy, Volleyball Team Poland, warszawa, wrocław, transmisja meczu, polsat, podsumowanie

POLSKA-BUŁGARIA SIATKÓWKA (VIDEO), 12.9.2009

3 marca 2010 Mecz Polska-Bułgaria (piłka nożna, kadra, sparing)
1 października 2009 Mecz Polska-Bułgaria (siatkówka kobiet)


* * *

Polscy wojownicy nie dali szans Bułgarom. 3 potyczki wygrane. Zero przegranych w tej bitwie. Droga otwarta. Ruszamy zdobywać Francję. Miejsce walki: Izmir, Turcja godz. 19:30.

siatkówka mężczyzn, 12.9.2009
POLSKA - BUŁGARIA
3:0


Wynik meczu 3:0 (25:19, 30:28, 25:20).

Polski skład:
Paweł Zagumny, Michał Bąkiewicz, Daniel Pliński, Piotr Gruszka, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek, Piotr Gacek (libero), Paweł Woicki, Michał Ruciak, Zbigniew Bartman, Piotr Nowakowski, Jakub Jarosz, Marcel Gromadowski, Krzysztof Ignaczak (L)

Skład bułgarski: Andrej Żekow, Todor Aleksiew, Walentin Bratojew, Władymir Nikołow, Wiktor Josifow, Matej Kazijski, Teodor Salparow (libero), Christo Cwetanow, Metodi Ananiew, Georgi Bratojew, Krasimir Gajdarski, Cwetan Sokołow, Teodor Todorow, Władysław Iwanow (L)

relacja, podsumowanie sopotkania, siatkówka, mecz bułgaria-polska, mistrzostwa europy siatka, film, wideo, vollyball

piątek, 11 września 2009

MECZ POLSKA-SŁOWACJA 3:2 (video), SIATKÓWKA 9.9.2009

Set 5. Polska-Słowacja. Eliminacje do Mistrzostw Europy w piłce siatkowej. Wymiatamy!

Podsumowanie dnia. Polegliśmy w starciu z Turkami (koszykówka), polegliśmy ze Słoweńcami (piłka nożna). Triumfowaliśmy w starciu ze Słowakami (siatkówka).

Mecz POLSKA-SŁOWACJA
9 września 2009, siatkówka mężczyzn, eliminacje ME 2009





relacja videa, skrót meczu, tie-break, tajbrek, piłka siatkowa, ostatnie minuty, ostatni set, podsumowanie spotkania, polscy siatkarze

MECZ POLSKA-SŁOWENIA (video), SKAZANI NA HOLENDRA 9.9.2009


Mecz w piłce nożnej, eliminacje MŚ, 9.9.09 Maribor (gdzieś w Słoweni), Polska-Słowenia 0-3.

Oj... można było się zmęczyć oglądając ten mecz. Dostaliśmy lanie od Słoweńców. W bramkę Boruca piłkę ładowali Decic (12.), Novakovic (45.), Birsa (62.).


POLSKA-SŁOWENIA
mecz zwany Pożegnaniem z Afryką, 9.9.2009
(0-2) 0-3

Skład Mariborski: Boruc - Żewłakow, Bosacki, Dudka, Gancarczyk (61. Smolarek) - Błaszczykowski, Guerreiro, M. Lewandowski, Obraniak (46. Łobodziński), Krzynówek - Brożek (61. R. Lewandowski). Po stronie gospodarzy: Handanovic (89. Pecnik) - Brecko, Suler, Mavric, Jokic - Birsa (71. Komac), Radosavljevic, Koren, Kirm - Novakovic, Dedic (58. Ljubijankic). Halo Szpakowski.

Nie było cudu. Nie było pięknej gry. Nie było uniesień w ciężkich czasach spowolnienia gospodarczego. Nie było nic.

Niejaki Lato pod wpływem PZPNówki nie wpuszczony do szatni zwolnił Leo. Leo dowiedział się o tym jak zwykle od dziennikarzy. Taki wynik jacy piłkarze. Tacy piłkarze jaki trener. Taki trener jaki PZPN. Ale co My, polscy kibice mamy z tym wspólnego? Klątwa jakaś. Zemsta losu? A może tacy właśnie jesteśmy? Jak polityk na Wiejskiej. Jak piłkarz z orłem na sercu miotający się na murawie? Może to taka nasza średnia krajowa?

Więc Polacy! Nie odpuszczajmy! Zejdźmy z kanapy. Zgaśmy telewizor (i tak nie ma czego oglądać) i do pracy! Masz etat? Mało! Wstań i załóż firmę! Doba ma 24 godziny! Wstań i idź pobiegać, pływać. Działaj! Dziecko trenuje już modern dance, chodzi na basen i hiszpański? Mało! Tenis, siatkówka, szkółka żeglarska i więcej!

Nie dajmy się! Weźmy sprawy w swoje ręce. Zmieńmy oblicze polskiej substancji narodowej! Bo zasługujemy, by świętować przy pokalu Żywca, Tatry lub Warki... niestety z ręki Holendra :)

* * *

A tak w ogóle to JEST DOBRZE i zgodzę się z jednym You-Tu-bywalcem. MIR4G389 pisze:

i'm from poland and i'm happy...why
- the worst match since 10 years
- polish national sport is volleyball
- beenhackker OUT!!!
- we will build strong team to euro2012

Zatem przełączamy na siatkówkę i...
do zobaczenia w 2012 roku :).

relacja tv, wynik meczu słowenia-polska, film, skrót meczu, wideo

środa, 9 września 2009

SIATKÓWKA POLSKA-HISZPANIA, ME 8.9.2009


Obejrzyj tie-break i radość Polaków. Polska-Hiszpania 8.09.2009

Polska wygrała z mistrzami Europy. Polska-Hiszpania 3:2!! Mecz odbył się 8 września 2009. Transmisja Polsat, godz. 16:30.

POLSKA - HISZPANIA
SIATKÓWKA, 8 września 2009
Pierwszy set: 18:25
Drugi set: 25:20
Trzeci set: 25:18
Czwarty set: 23:25
i w końcu 17:15


Skład Polski:
Zagumny, Ruciak, Pliński, Gruszka, Kurek, Możdżonek oraz Gacek (L) i Woicki, Bąkiewicz, Bartman, Nowakowski, Jarosz, Gromadowski, Ignaczak (L)

Skład Hiszpani:
Falasca, Parres, Palharini, I. Rodriguez, F. J. Rodriguez, Noda oraz Lobato (L) i Barcala, Hernan, M. A. Falasca, Molto, Garcia-Torres, Salas, Llenas (L)

Najbliższy mecz: Polska-Słowacja, 9.9.2009


Grupa E - Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej

lp.drużynampktzpsety
1Polska36309:4
2Grecja35217:5
3Francja35217:5
4Niemcy34125:7
5Hiszpania34125:8
6Słowacja33035:9


Posłuchaj co Złotka mają na ten temat do powiedzenia.

wtorek, 8 września 2009

LISA GERRARD, KLAUS SCHULZE, WARSZAWA 17.09.2009


Miejsce: Dziedziniec Zamku Królewskiego w Warszawie
Data rozpoczęcia: 17 września 2009 (rocznica wejścia Armii Czerwonej do Polski)
Godzina rozpoczęcia: 19:00
Bilety: Tylko zaproszenia (bezpłatne), które są do zdobycia w kasie Stołecznej ESTRADY (ul. Marszałkowskiej 77/79, Warszawa) w dni powszednie od godziny 8 do 16. Zaproszenia na koncert Lisy Gerrard i Klausa Shulze można wygrać też w konkursach POLSKA THE TIMES i radiowej TRÓJKI.


KLAUS SCHULZE, LISA GERRARD
KONCERT W WARSZAWIE
Zamek Królewski, 17.9.2009


Koncert pod tytułem „W hołdzie Polsce” odbędzie się w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Organizatorem koncertu jest Narodowe Centrum Kultury, Miasto Stołeczne Warszawa i Stołeczna ESTRADA. Podczas koncertu będzie można usłyszeć premierowy repertuar Lisy i Klausa, w tym „Hommage a Polska”, utwór poświęcony wydarzeniom września 1939.

Więcej o: Lisa Gerrard i Klaus Schulze

Na scenie pojawi się także:
Tomasz Stańko
(międzynarodowej sławy artysta jazzowy, trębacz i kompozytor) ze Sławkiem Kurkiewiczem - kontrabas, Michałem Miśkiewiczem - perkusja i Dominikiem Wanią - fortepian;

i
Aga Zaryan, która z okazji obchodów 63. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wydała dwa lata temu płytę "Umiera piękno”. Aga wystąpi z Michałem Tokajem (twórcą muzyki do wspomnianej płyty i prywatnie jej partnerem) - fortepian, Michałem Barańskim - kontrabas, Łukaszem Żytą – perkusja, instrumenty perkusyjne; Anną Sikorzak–Olek - harfa i Bartoszem Blachurą, który poprowadzi kwartet smyczkowy.


Zamek Królewski w Warszawie na mapie.

Zobacz występ Lisy Gerrard i Klausa Schulze w Warszawie 13 listopada 2008 r.

Lisa Gerrard & Klaus Shulze in Warsaw

13.11.2008 SCHULZE feat. GERRARD @ Warszawa


70. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
OBCHODY W WARSZAWIE, WRZESIEŃ 2009

Kalendarium wydarzeń:
  • 1-4 wrzesień 2009 - wystawa "Wrzesień 1939. Rozbiór Polski". Wystawa prezentowana w Domu Spotkań z Historią opowiada o agresji dwóch totalitaryzmów na Polskę. Znajdziemy tam archiwalne zdjęcia, plakaty, ulotki, fragmenty relacji świadków, dzienników, pamiętników czy fragmenty z prasy;
  • 1 września 2009, godzina 16 - otwarcie wystawy "Warszawa 1939 - Tem się tylko żyje, za co się umiera", organizator: Muzeum Historyczne m.st. Warszawy;
  • 3 września 2009, godzina 19 - koncert "Requiem wrześniowe", organizator: Muzeum Niepodległości;
  • 17 września 2009, godzina 12 - panel dyskusyjny "Skutki agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku" prowadzony przez prof. Krzysztofa Jasiewicza z Instytutu Studiów Politycznych PAN (szczegóły dsh.waw.pl);
  • 17 września 2009, godzina 15:30 - msza polowa pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych na Wschodzie;
  • 17 września 2009 - otwarcie wystawy "Człowiek człowiekowi... Niszczenie inteligencji polskiej w latach 1939-1945", organizatorzy: Zamek Królewski w Warszawie i Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa;
  • 18 września 2009, godzina 18 - promocja albumu "Rumuński Azyl. Losy Polaków 1939-1945". Promocję otworzy pokaz filmu "Spotkanie po latach - Polacy w Rumunii", miejsce: DSH;
  • 18-19 września 2009 - dwudniowy cykl spotkaniowy 70. rocznica uchodźstwa polskiego w Rumunii, miejsce: DSH;
  • 19 września 2009, godzina 10-18 - otwarta polsko-rumuńska konferencja naukowa "Polscy uchodźcy w Rumunii 1939-945, projekcja filmu "Złoty pociąg", szczegółowy program na stronie dsh.waw.pl;
  • 22-23 września 2009 - dwudniowy cykl filmowy "Atak na Polskę kamerą agresorów", miejsce: DSH;
  • 27 września 2009, godzina 12 - msza święta w katedrze polowej Wojska Polskiego;
  • 27 września 2009, godzina 14 - uroczystości pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.
  • 28 września-17 stycznia 2009 - wystawa multimedialna "Oblicza totalitaryzmu", organizatorzy: DSH, Ośrodek Karta;
  • 28 sierpnia-30 września 2009 - wystawa "Wojna na pierwszej stronie - wrzesień 1939" w Łazienkach Królewskich;
  • 29 sierpnia-4 września 2009 - Światowy Zjazd Polskich Kombatantów, organizator: Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych;
  • 30 sierpnia 2009, godzina 15-19 - impreza plenerowa "Ostatnia niedziela przedwojennej Warszawy", organizatorzy: Staromiejski Dom Kultury, Muzeum Historyczne m.st. Warszawy;
Więcej w artykule Katarzyny Fijałkowskiej Wiadomosci24.pl

poniedziałek, 7 września 2009

34. FESTIWAL POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH - GDYNIA, 14-19.9.2009

Źródło. www.prasa.fpff.pl

Święto polskiego kina znowu w Gdyni. Od 14 do 19 września w Silver Screenie i Teatrze Muzycznym w Gdyni odbędzie się 34. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Przez pięć dni zobaczyć będzie można w Konkursie Głównym - 23 filmy, w Konkursie Kina Niezależnego - 17 filmów i 30 produkcji Młodego Kina. Do tego Panorama Polskiego Kina - 11 filmów i przegląd filmów młodego widza "Gdynia dzieciom" oraz Dzień Izraelski, poświęcony kinematografii i kulturze tego kraju.
Który film w tym roku zdobędzie Złotego Lwa, a który pozostałe nagrody? Przewodniczącym tegorocznego jury głównego - Krzysztof Krauze, reżyser i scenarzysta. Szefem jury Konkursu Kina Niezależnego i Konkursu Młodego Kina - Janusz Zaorski, reżyser i scenarzysta.


Na otwarcie festiwalu 12-minutowy "Kinematograf" Tomka Bagińskiego. Podczas festiwalu czeka jednak publiczność wiele innych smaczków: ekspozycja poświęcona Romanowi Polańskiemu pt. "Roman Polański. Aktor. Reżyser" od 14 do 28.9 w Muzeum Miasta Gdyni, gala stulecia kina prowadzona przez Piotra Adamczyka (w reżyserii Krzysztofa Materny).


Program konkursu głównego (projekcje)
14.9
  • godz. 9 (Multikino Gdynia) i 12 (Teatr Muzyczny) - Operacja Dunaj, reż. Jacek Głomb;

  • godz. 10 (Teatr Muzyczny) i 20 (Multikino Gdynia) - Las, reż. Piotr Dumała;
  • godz. 11 (Multikino Gdynia) - Demakijaż (Non stop kolor; Droga wewnętrzna; Pokój szybkich randek) reż. Maria Sadowska, Dorota Lamparska, Anna Maliszewska;
  • godz. 11.45 (MG) i i 14.30 (TM) - Hel, reż. Kinga Dębska;
  • godz. 13 (MG) - Generał Nil, reż. Ryszard Bugajski;

  • godz. 14 (MG), 18 (MG) i 20 (TM) - Miasto z morza, reż. Andrzej Kotkowski;
  • godz. 14 (MG) - Wojna polsko-ruska, reż. Xawery Żuławski;

  • godz. 15.30 (MG) - Afonia i pszczoły, reż. Jan Jakub Kolski;
  • godz. 16.30 (MG) - Enen, reż. Feliks Falk;
  • godz. 16.45 (MG) - Magiczne drzewo, reż. Andrzej Maleszka;
  • godz. 19 (MG) - Wszystko co kocham, reż. Jacek Borcuch;
  • godz. 20.30 (MG) - Galerianki, reż. Katarzyna Rosłaniec;

  • godz. 21.30 (MG) - Moja krew, reż. Marcin Wrona;
15.9
  • godz. 9 (MG) i 12.30 (TM) - Handlarz cudów, reż. Bolesław Pawica, Jarosław Szoda;
  • godz. 10 (TM) - Magiczne drzewo, reż. Andrzej Maleszka;
  • godz. 11 (MG) - Moja krew, reż. Marcin Wrona;
  • godz. 11.45 (MG) i 15 (TM) - Jestem twój, reż. Mariusz Grzegorzek;
  • godz. 13 (MG) - Popiełuszko. Wolność jest w nas, reż. Rafał Wieczyński;
  • godz. 14.15 (MG) i 17.30 (TM) - Rewers, reż. Borys Lankosz;
  • godz. 15.30 (MG) - Wojna polsko-ruska, reż. Xawery Żuławski;
  • godz. 16.45 (MG) i 20 (TM) - Janosik. Prawdziwa historia, reż. Agnieszka Holland, Kasia Adamik;
  • godz. 18 (MG) - Enen, reż. Feliks Falk;
  • godz. 19.45 (MG) - Ostatnia akcja, reż. Michał Rogalski;
  • godz. 20.30 (MG) - Mniejsze zło, reż. Janusz Morgenstern;
  • godz. 21.30 (MG) - Galerianki, reż. Katarzyna Rosłaniec;
  • godz. 21.30 (MG) - Las, reż. Piotr Dumała;
  • godz. 21.30 (MG) - Zero, reż. Paweł Borowski;
16.9
  • godz. 9 (MG) i 12.30 (TM) - Demakijaż (Non stop kolor; Droga wewnętrzna; Pokój szybkich randek) reż. Maria Sadowska, Dorota Lamparska, Anna Maliszewska;
  • godz. 10 (TM) - Ostatnia akcja, reż. Michał Rogalski;
  • godz. 11 (MG) - Magiczne drzewo, reż. Andrzej Maleszka;
  • godz. 11.45 (MG) i 15 (TM) - Nigdy nie mów nigdy, reż. Wojtek Pacyna;
  • godz. 13 (MG) - Janosik. Prawdziwa historia, reż. Agnieszka Holland, Kasia Adamik;
  • godz. 14.15 (MG) i 17.30 (TM) - Generał Nil, reż. Ryszard Bugajski;
  • godz. 15.30 (MG) - Zero, reż. Paweł Borowski;
  • godz. 17 (MG) i 20 (TM) - Świnki, reż. Robert Gliński;
  • godz. 18 (MG) - Dom zły, reż. Wojtek Smarzowski;
  • godz. 19.15 (MG) - Popiełuszko. Wolność jest w nas, reż. Rafał Wieczyński;
  • godz. 20.30 (MG) - Wszystko co kocham, reż. Jacek Borcuch;
  • godz. 21.30 (MG) - Afonia i pszczoły, reż. Jan Jakub Kolski;
  • godz. 21.30 (MG) - Handlarz cudów, reż. Bolesław Pawica, Jarosław Szoda;
  • godz. 21.30 (MG) - Mniejsze zło, reż. Janusz Morgenstern;
17.9
  • godz. 9 (TM) - Popiełuszko. Wolność jest w nas, reż. Rafał Wieczyński;
  • godz. 9 (MG) i 12.30 (TM) - Galerianki, reż. Katarzyna Rosłaniec;
  • godz. 11 (MG) - Operacja Dunaj, reż. Jacek Głomb;
  • godz. 11.45 (MG) i 15 (TM) - Zero, reż. Paweł Borowski;
  • godz. 13.30 (MG) i 17.30 (TM) - Mniejsze zło, reż. Janusz Morgenstern;
  • godz. 14 (MG) - Magiczne drzewo, reż. Andrzej Maleszka;
  • godz. 15 (MG) - Miasto z morza, reż. Andrzej Kotkowski;
  • godz. 15.30 (MG) - Rewers, reż. Borys Lankosz;
  • godz. 16.15 (MG) i 20 (TM) - Dom zły, reż. Wojtek Smarzowski;
  • godz. 18 (MG) - Jestem twój, reż. Mariusz Grzegorzek;
  • godz. 19 (MG) - Wojna polsko-ruska, reż. Xawery Żuławski;
  • godz. 20.30 (MG) - Świnki, reż. Robert Gliński;
  • godz. 21.30 (MG) - Hel, reż. Kinga Dębska;
  • godz. 21.45 (MG) - Ostatnia akcja, reż. Michał Rogalski;
18.9
  • godz. 9 (MG) i 12.30 (TM) - Afonia i pszczoły, reż. Jan Jakub Kolski;
  • godz. 10 (TM) - Wojna polsko-ruska, reż. Xawery Żuławski;
  • godz. 11 (MG) - Hel, reż. Kinga Dębska;
  • godz. 11.45 (MG) i 15 (TM) - Moja krew, reż. Marcin Wrona;
  • godz. 13 (MG) - Nigdy nie mów nigdy, reż. Wojtek Pacyna;
  • godz. 14.15 (MG) i 17.30 (TM) - Wszystko co kocham, reż. Jacek Borcuch;
  • godz. 15.30 (MG) - Ostatnia akcja, reż. Michał Rogalski;
  • godz. 16.30 (MG) i 20 (TM) - Enen, reż. Feliks Falk;
  • godz. 18 (MG) - Handlarz cudów, reż. Bolesław Pawica, Jarosław Szoda;
  • godz. 19.30 (MG) - Miasto z morza, reż. Andrzej Kotkowski;
  • godz. 20.45 (MG) - Dom zły, reż. Wojtek Smarzowski;
  • godz. 21.15 (MG) - Jestem twój, reż. Mariusz Grzegorzek;
  • godz. 21.30 (MG) - Operacja Dunaj, reż. Jacek Głomb;
  • godz. 21.45 (MG) - Rewers, reż. Borys Lankosz;
19.9
  • godz. 11 (MG) - Demakijaż (Non stop kolor; Droga wewnętrzna; Pokój szybkich randek) reż. Maria Sadowska, Dorota Lamparska, Anna Maliszewska;
  • godz. 13 (MG) - Świnki, reż. Robert Gliński;
  • godz. 15.30 (MG) - Las, reż. Piotr Dumała;
  • godz. 18 (MG) - Popiełuszko. Wolność jest w nas, reż. Rafał Wieczyński.


Bilety
  • 150 zł - karnet normalny na wszystkie pokazy konkursowe i pozakonkursowe;
  • 100 zł - karnet ulgowy na wszystkie pokazy konkursowe i pozakonkursowe;
  • 50 zł - karnet na wszystkie pokazy Konkursu Kina Niezależnego i Konkursu Młodego Kina;
  • 50 zł - karnet normalny, jednodniowy na wszystkie pokazy konkursowe i pozakonkursowe;
  • 40 zł - karnet ulgowy, jw.;
  • 18 zł - bilet normalny, na pojedynczy pokaz Konkursu Głównego;
  • 16 zł - bilet ulgowy, jw.;
  • 7 zł - bilet na jeden pokaz bloku filmów Konkursu Kina Niezależnego i Konkursu Młodego Kina;
Sprzedaż w sieci kin Multikino i Silver Screen w całej Polsce.


Filmy konkursowe
Zobacz laureatów 33. FPFF i 32. FPFF
  • Konkurs Główny
1. Afonia i pszczoły, reż. Jan Jakub Kolski, 108 min.;
2. Demakijaż (Non stop kolor; Droga wewnętrzna; Pokój szybkich randek) reż. Maria Sadowska, Dorota Lamparska, Anna Maliszewska, 111';
3. Dom zły, reż. Wojtek Smarzowski, 106';
4. Enen, reż. Feliks Falk, 95';
5. Galerianki, reż. Katarzyna Rosłaniec, 80';
6. Generał Nil, reż. Ryszard Bugajski, 125';
7. Handlarz cudów, reż. Bolesław Pawica, Jarosław Szoda, 104';
8. Hel, reż. Kinga Dębska, 85';
9. Janosik. Prawdziwa historia, reż. Agnieszka Holland, Kasia Adamik, 140';
10. Jestem twój, reż. Mariusz Grzegorzek, 105';
11. Magiczne drzewo, reż. Andrzej Maleszka, 83';
12. Miasto z morza, reż. Andrzej Kotkowski, 112';
13. Mniejsze zło, reż. Janusz Morgenstern, 109';
14. Moja krew, reż. Marcin Wrona, 90';
15. Nigdy nie mów nigdy, reż. Wojtek Pacyna, 102';
16. Operacja Dunaj, reż. Jacek Głomb, 104';
17. Ostatnia akcja, reż. Michał Rogalski, 95';
18. Popiełuszko. Wolność jest w nas, reż. Rafał Wieczyński, 149';
19. Rewers, reż. Borys Lankosz, 99';
20. Świnki, reż. Robert Gliński, 93';
21. Wojna polsko-ruska, reż. Xawery Żuławski, 108';
22. Wszystko, co kocham, reż. Jacek Borcuch, 95';
23. Zero, reż. Paweł Borowski, 85';

  • Konkurs Kina Niezależnego
1. 8 w poziomie, reż. Grzegorz Lipiec, 85 min.;
2. Czarny, reż. Dominik Matwiejczyk, 105';
3. Dialog, reż. Cezary Iber, 46';
4. Incydent, reż. Jan Kwieciński, 37'28";
5. Jedenaste nie uciekaj, reż. Robert Wrzosek, 80';
6. Konsumenci, reż. Hubert Gotkowski, 73';
7. Niech żyje pogrzeb!!!, reż. Dariusz Błaszczyk, 50';
8. Nogami w górę, głową w dół, reż. Tomasz Pędzieszczyk, 45';
9. Od wschodu do zachodu, reż. Marcin Król, 51';
10. Podglądacz, reż. Adam Uryniak, 29';
11. Skopani, reż. Dariusz Dobrowolski, 38';
12. Smutna, reż. Piotr Matwiejczyk, 80';
13. Stiudent II, reż. Hubert Gotkowski, 28';
14. Tajemnica Alberta, reż. Wojciech Solarz, 27';
15. Ulica, reż. Adam Torbus, Cyprian Demianiuk, Michał Zakrocki, Ivo Krankowski, 25';
16. Vis-A-Vis, reż. Łukasz Bursa, 28';
17. Zabójcze nagranie, reż. Ben Talar, Jakub Półtorak, 25';

  • Konkurs Młodego Kina
  1. Ciemnego pokoju nie trzeba się bać, reż. Jakub Czekaj, 34 min.;
  2. Co mówią lekarze, reż. Michał Wnuk, 24'27";
  3. Darek, reż. Jonas M. Gulbrandsen, 14';
  4. “Dekalog 89 +" - siódme: “Street Feeling", reż. Kristoffer Karlsson Rus, 30';
  5. Dłonie, reż. Maciej Jurewicz, 7'6";
  6. Dzień po jutrze, reż. Michał Janów, 14';
  7. Echo, reż. Magnus von Horn, 14'50";
  8. Grobari, reż. Bartek Cierlica, 8';
  9. Hanoi - Warszawa, reż. Katarzyna Klimkiewicz, 30';
  10. Historia o braku samochodu, reż. Grzegorz Jaroszuk, 12';
  11. Kaszel umarlaka, reż. Krzysztof Borówka, 22';
  12. Kolejny dzień, reż. Weronika Tofilska, 9'38";
  13. Konferencja, reż. Jan Foryś, 10'40";
  14. Kontrakt, reż. Ksawery Szczepanik, 19';
  15. Laleczka, reż. Natalia Kostenko, 19'10";
  16. Lunatycy, reż. Maciej Sterto-Orlicki, 28'40";
  17. Małżonkowie, reż. Dara van Dusen, 12';
  18. Moja nowa droga, reż. Barbara Białowąs, 38';
  19. Moje Houston, reż. Edyta Sewruk, 7'6";
  20. Na kredyt, reż. Przemysław Nowakowski, 30';
  21. Nocna zmiana, reż. Gosia Kozera, 46';
  22. Polska nowela filmowa, reż. Dorota Lamparska, 32';
  23. Pralka, reż. Jakub Pączek, 13'33";
  24. Przyjdź do mnie, reż. Ewa Banaszkiewicz, 31';
  25. Syn, reż. Jan Wagner, 28';
  26. Vena Cava, reż. Mariko Saga, 28';
  27. Wstyd, reż. Edyta Sewruk, 17'14";
  28. Wszystkie małe kłamstwa Anny, reż. Krzysztof Bizio, 29'35';
  29. Wycinanka, reż. Grzegorz Krawiec, 12';
  30. Zły, reż. Michał Biliński, 22'.


34. FPFF w Teatrze Muzycznym i Multikinie Gdynia.

niedziela, 6 września 2009

5. PEPSI VENA FESTIWAL W ŁODZI Z FRANKMUSIK i GLASVEGAS - 9-11.10.2009

Piąty raz w Łodzi odbędzie się festiwal rockowy, alterrockowy i okołorockowy - Pepsi Vena Music Festival. Podczas edycji 2009 r. w weekend 9-11 października zagrają 4 gwiazdy i kilkanaście młodych, dobrze się zapowiadających kapel z Polski.

Źródło. www.pepsivenafestiwal.pl


Smolik podczas ubiegłorocznego festiwalu.


Klaxons na Pepsi Vena Festiwal 2008.

Plan festiwalu
9.10
  • warsztaty z producentem Garethem Jonesem - godz. 10 - 17 (bezpłatne, zgłoszenia na workshops@pepsivenafestival.com do 1 października);
  • Popo - koncert bezpłatny;
  • Christoph De Babalon - DJ, producent i wydawca z Niemiec, zaprezentuje materiał z najnowszego albumu Scylla and Charybdis;
  • Sons&Daughters - rockowy kwartet z Glasgow;
  • Frankmusik;
10.10
  • warsztaty kręcenia klipów z Timem Pope - godz. 12 - 16 (bezpłatne, zgłoszenia na workshops@pepsivenafestival.com do 1 października);
  • The Washing Machine - koncert bezpłatny;
  • występ 10. finalistów konkursu Pepsi Vena (nagroda gł. - 100 tys. zł): Te Boogie Town, Elephant Stone, I Like, Mlkshop, Ms. No One, Ramona Rey, Rotofobia, Skinny Patrini, St. City Surfers oraz SuperXiu;
  • GlasVegas - zespół alterrockowy z Gasgow;
11.10
  • Psychocukier, Blisko Pola i Pornohagen - tradycyjny koncert Łódzkiej Sceny Muzycznej (klub Łódź Kaliska);
  • występ uczestników konkursu portalu Megatotal.pl (kogo? - dowiemy się 1 października).

Bilety
59 zł - bilet jednodniowy;
Kup teraz na www.eventim.pl


Pepsi Vena Festiwal 2009 w Klubie Wytwórnia, Łódź.

czwartek, 3 września 2009

MECZ POLSKA - IRLANDIA PÓŁNOCNA 1:1 - ELIMINACJE MŚ 2010 W CHORZOWIE, 5.9.2009


Obejrzyj skrót meczu Polska-Irlandia!

Relacja TV, skrót meczu Polska-Irlandia Północna 1:1, 5 września 2009. YouTube.com.

* * *

polska-irlandiaŹródło. własne

1:1 zremisowali polscy piłkarze z reprezentacją Irlandii Północnej w eliminacjach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA 2010. Mecz odbył się w Kotle Czarownic, czyli wypełnionym po brzegi stadionie w Chorzowie. Do przerwy, po kontrze Polacy przegrywali 1:0. Po jednej z udanych akcji (poprzednie zakończyły się przestrzelonymi uderzeniami na bramkę Maika Taylora) bramkę strzelił Mariusz Lewandowski. Mimo kolejnych prób i dogodnych sytuacji nie udało się biało-czerwonym rozstrzygnąć spotkania na własną korzyść. W tabeli jesteśmy obecnie na 3. miejscu z 11 pkt. za Irlandią Pn. i Słowacją (remis 2:2 z Czechami) i tuż przed Słowenią.

Składy drużyn:
  • Polska: Artur Boruc - Paweł Golański, Michał Żewłakow, Dariusz Dudka, Jacek Krzynówek - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Rafał Murawski (61. Robert Lewandowski), Roger Guerreiro, Ludovic Obraniak (46. Euzebiusz Smolarek) - Paweł Brożek.
  • Irlandia Płn.: Maik Taylor - Gareth McAuley, Stephen Craighan, Aaron Hughes, Jonathan Evans - Damien Johnson, Samuel Clinghan, Grant McCann, Steven Davis - David Healy - Kyle Lafferty (54. Martin Paterson).

* * *

Polscy piłkarze 5 września, na "szczęśliwym" dla naszej reprezentacji Stadionie Śląskim w Chorzowie, będą mogli zrewanżować się piłkarzom Irlandii Północnej za przegraną 3:2 z 28 marca w Belfaście, w eliminacjach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA 2010. Mecz o 20.30. Transmisja na TVP2 -> zobacz więcej.

Źródło. www.everyjoe.com

Na eliminacyjny mecz powołanych zostało 18. piłkarzy z lig zagranicznych i polskiej. Na murawie zobaczymy więc najprowdopodobniej: Artur Boruc w bramce i w formie, na środku obrony Michał Żewłakow, kapitan i Dariusz Dudka. Po ich prawej stronie Paweł Golański, na miejsce brutalnie sfaulowanego w ostatnim meczu ligowym Marcina Wasilewskiego,



po lewej stronie - Jacek Krzynówek. Linia pomocy należeć będzie do Rogera, Ludovica Obraniaka, Jakuba Błaszczykowskiego i Mariusza Lewandowskiego lub Rafała Murawskiego. Na szpicy Paweł Brożek. W rezerwie m. in. Robert Lewandowski i Euzebiusz Smolarek.

Przygotowawczy obóz przedeliminacyjny kadra miała w niemieckim Muehlheim.

W środę (9.09) podopiecznych Leo Beenhakkera czeka mecz ze Słoweńcami. Pierwsze spotkanie tych reprezentacji zakończyło się remisem 1:1 -> czytaj więcej.

Jesienią reprezentacja zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie jeszcze raz 14.10 - w eliminacjach zmierzy się ze Słowakami (spotkanie w Bratysławie przegraliśmy 1:2 - zobacz skróty i analizę.)

Polska podejmie Irlandię Pn. na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Dojzad
Źródło. www.pzpn.pl

Popularne posty