Szukaj na tym blogu

sobota, 28 marca 2009

MECZ POLSKA IRLANDIA, wynik 2:3, skrót, 28.3.2009

Polska - Irlandia, 28 marca 2009, gol nr 1, 10 minuta, Feeney, 1:0 dla Irlandii.

Belfast, 28 marca 2009 - eliminacje do Mistrzostw Świata w piłce nożnej RPA 2010. Zasłużona porażka reprezentacji Polski :(

Polska - Irlandia Północna
(1:1) 2:3

Gole dla Irlandii:
Feeney 10 minuta, Evans 47 minuta, Żawłakow 61 minuta (sam.)

Kartki:
Brunt - żółta

Skład Reprezentacji Irlandii Północnej:
Maik Taylor, Gareth McAuley, Stephen Craigan, Aaron Hughes, Jonathan Evans, Damien Johnson, Sammy Clingan, Grant McCann, Chris Brunt, Warren Feeney, David Healy

Skład Reprezentacji POLSKI:
Artur Boruc, Marcin Wasilewski, Michał Żewłakow, Dariusz Dudka, Jakub Wawrzyniak, Robert Lewandowski, Mariusz Lewandowski, Roger Guerreiro, Tomasz Bandrowski, Jacek Krzynówek, Ireneusz Jeleń.

Rezerwowi:
Łukasz Załuska (bramkarz), Grzegorz Wojtkowiak, Bartosz Bosacki, Rafał Boguski, Łukasz Trałka, Jakub Błaszczykowski, Marek Saganowski

27 minuta, Jeleń na 1:1

Bramka na 2:1 dla Irlandii, Evans 47 minuta.

Czwarta bramka na 3:1 dla Irlandii, 61 minuta Żewłakow uderza w kierunku bramki Boruca, piłka kozłuje przed nogą polskiego bramkarza. Samobójczy gol pogrąża Polaków.

6. San Marino San Marino 5 1-15 0

Saganowski na 2:3. Za mało czasu. Za mało czasu zostało.

Halo studio. Włodzimierz Szaranowicz. "Jeleń jest niechcianym dzieckiem tej reprezentacji...". "Bardzo mi szkoda Artura Boruca. Ten chłopak przeżywa ogromną tragedię..." Wywiad z Michałem Żewłakowem po meczu: "Popełniliśmy tyle błędów, że moglibyśmy obdzielić nimi całe eliminacje."

Terminarz spotkań z udziałem Polaków (eliminacje do MŚ 2010):

podsumowanie, video, film, skrót, bramki, gole, wynik, podsumowanie, mecz, piłka nożna, reprezentacja, irlandia