Szukaj na tym blogu

środa, 21 marca 2012

THE MACCABEES ORBITAL TORO Y MOI I MUMFORD&SONS NA HOF 2012 W GDYNI



Kolejna solidna porcja wykonawców na Open'era 2012. Tym razem ogłoszono Mumford&Sons, Orbital, The Maccabees i Toro y Moi. Będzie więc folkrockowo, techno, indierockowo, chillwave'owo, synthpopowo i funkowo na lotnisku w Babich Dołach.

Kwartet Mumford&Sons podczas koncertów używa miniorkiestry. W ich folk i indierockowych utworach wykorzystywane są gitary, mandolina, klawisze, akordeon, banjo, dobro, kontrabas i perkusja. To tworzy niezwykle energetyczne syntezy dźwięków.



Bracia Paul i Phil Hartnoll, czyli Orbital niby nie grają, ale grają razem. Kultowy duet rozpadł się formalnie w 2004 roku, po 15-letniej obecności na techno i elektronicznej części sceny muzycznej. Wciąż jednak można ich gdzieniegdzie posłuchać live.



Machabeusze z Brighton od 8 lat karmią fanów indierockową twórczością, o przesłaniu ateistycznym (w przeciwieństwie do religijnej nazwy).



Ukrywający się pod artystycznym pseudo Toro y Moi (Byk i Ja) - Chazwick Bundick od 5 lat porywa swoimi synthpopowo-funkowymi utworami. Wytworzył własny styl - chillwave. Po serii demopłytek i EP-ek wydał dwa longplaye.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty