Szukaj na tym blogu

piątek, 12 czerwca 2009

KONCERT ENNIO MORRICONE (video), GDAŃSK 30.8.2009

Już pod koniec sierpnia 2010 roku wielkie widowisko w Stoczni Gdańskiej z okazji 30-lecia Solidarności (podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku 31.8.1980).

* * *

Koncert był niezwykły... Na scenie węgierska orkiestra symfoniczna GYÖR PHILHARMONIC ORCHESTRA, 100-osobowy Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego i Susanna Rigacci (sopran).

Ennio Morricone w Stoczni Gdańskiej - relacja video. Film: YouTube.

* * *

Niedziela 30 sierpnia 2009, godzina 20:00
Pogoda:

Zmienne zachmurzenie temperatura: 15°C  wiatr poł-zach. 7.2 km/h


widownia ennio morricone gdańskPlan widowni - koncert Ennio Morricone. Gdańsk Stocznia, 30 sierpnia 2009

* * *

"Misja", "Dawno temu w Ameryce", "Nietykalni", "Karol - człowiek, który został papieżem" i inne muzyczne tematy filmowe zabrzmią na żywo w Gdańsku. Wszystko dzięki maestro Ennio Morricone, który zagra koncert finałowy podczas Festiwalu Solidarności 2009 w Stoczni Gdańskiej 30 sierpnia.


Muzyka z "Karol - człowiek, który został papieżem" na żywo w Krakowie.

Słynny włoski kompozytor muzyki filmowej i klasycznej oraz dyrygent poprowadzi orkiestrę symfoniczną z dodatkową sekcją elektryczną i 100-osobowy chór mieszany. Koncert odbędzie się 30 sierpnia na terenie Stoczni Gdańsk.

Według zapowiedzi organizatorów, 30 tys. biletów (miejsca stojące i siedzące) będą w przystępnej cenie. Jakiej? - powiadomimy w miarę upublicznienia informacji okołokoncertowych.

Festiwal Solidarności 2009 potrwa od 14 do 31 sierpnia. Będzie w tym roku rozbudowany o imprezy przybliżające kulturę kubańską, kino letnie i spektakl teatralny. Wszystko z okazji 29. jubileuszu wydarzeń sierpniowych 1980 r. i 30. rocznicy pierwszej wizyty papieża Jana Pawła II.


Ennio Morricone w Stoczni Gdańsk - Festiwal Solidarności 2009.


enio moricone, morrikone, morikone, koncert w gdańsku, all about freedom, tort 29 urodziny Solidarności, Lech Wałęsa

4 komentarze:

  1. dziadek Morricone dał radę, pięknie świecił księżyc :)

    OdpowiedzUsuń
  2. koncert przepiękny, ale jakość dźwięku, moim zdaniem pozostawiała wiele do życzenia. może się na tym nie znam, ale był szum... ta muzyka wymaga filharmonii, zamkniętej sali, powinno być unplugged... a skoro już marudzę, to jakość obrazu na ekranach z boku sceny była kiepska, dobrze, że szybko zrobiło się ciemno; no i wpadka podczas przemówienia Wałęsy, padła kamera i obrazu nie było przez 2 minuty...

    OdpowiedzUsuń
  3. mialam zaszczyt uczestniczyć w tym niezapomnianym koncercie i hylę czoła Maestro Ennio za kunszt pracy i geniusz, jakim niewątpliwie jest. caly koncert przy dobrodziejstwie pogody okazał się wspaniałym przeżyciem, energia, która płynęła przez palce mistrza ku orkiestrze odbijała się olbrzymim echem ku nam. wspaniała solistka pokazała, że w małej kobiecie czasem czyha wielki duch, jeśli dodać do tego chór + orkiestrę...eh. Pięknie było.

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty