Szukaj na tym blogu

niedziela, 31 stycznia 2010

MECZ POLSKA ISLANDIA 26:29 PIŁKA RĘCZNA EURO 2010 AUSTRIA, 31.1

na dole YouTube (powtórka, fragment)

Ostatnim rywalem Polski na Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej była Islandia. Stawką był brązowy medal Mistrzostw. Przegraliśmy ten pojedynek. Różnica ośmiu bramek po pierwszej połowie (10:18) okazała się nie do odrobienia. W drugiej połowie była szansa dogonić Islandczyków. W dużej mierze dzięki Sławkowi Szmalowi, który rewelacyjnie bronił polskiej bramki. Zabrakło skuteczności w ataku i takiego szczęścia, jak w 2009 roku na Mistrzostwach Świata w meczu z Norwegią.

O złoto, o godzinie 18:30 walczyć będzie Francja i Chorwacja.

Skład Polski w meczu finałowym:
Szmal, Wyszomirski - Jaszka, K.Lijewski, Kuchczyński, Jachlewski, Bielecki, Siódmiak, Żółtak, B.Jurecki, Jurasik, M.Jurecki, Tłuczyński, Jurkiewicz, M.Lijewski, Rosiński

Skład Islandii (wielu zawodników gra w Bundeslidze):
Gustafsson, H. Gudmundsson - Geirsson, Palmarsson, Ingimundarson, Atlason, Gudjonsson, Stefansson, O. Gudmundsson, Hallgrimsson, Sigurdsson, Asgeirsson, Petersson, Svarvarsson, Jakobsson, Gunnarsson

POLSKA-ISLANDIA
26:29
wynik po 30 minutach (10:18)

Polska zajmuje 4 miejsce na Mistrzostwach Europy. Dwa lata temu w Norwegii zajęliśmy 7 pozycję. Sławomir Szmal został najlepszym bramkarzem całego turnieju.