Szukaj na tym blogu

piątek, 24 lutego 2012

POLSKA - PORTUGALIA MECZ REPREZENTACJI NA STADIONIE NARODOWYM - WARSZAWA, 29-2-2012Polacy ponownie zmierzą się z 6. drużyną rankingu FIFA - Portugalią. 29 lutego o godz. 20.45 wybiegną na boisko na inaugurację Stadionu Narodowego w Warszawie. Będzie to kolejny sprawdzian biało-czerwonych przed Euro 2012 i jednocześnie sprawdzian areny europejskiego czempionatu.


Remis 2-2 w Lizbonie.

W ostatnim zestawieniu FIFA Polska spadła z 68. na 70. miejsce.

Kadra Franciszka Smudy: Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański (bramkarze); Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Sebastian Boenisch, Jakub Wawrzyniak, Tomasz Jodłowiec, Grzegorz Wojtkowiak, Marcin Kamiński (obrońcy); Dariusz Dudka, Ludovic Obraniak, Adam Matuszczyk, Sławomir Peszko, Eugen Polanski, Jakub Błaszczykowski, Adrian Mierzejewski, Maciej Rybus, Sebastian Mila (pomocnicy); Robert Lewandowski, Kamil Grosicki, Ireneusz Jeleń (napastnicy) zmierzy się z powołanymi przez Paolo Bento: Beto, Eduardo, Rui Patricio (bramkarze); Bruno Alves, Pepe, Fabio Coentrao, Joao Pereira, Nelson, Ricardo Costa, Rolando (obrońcy); Joao Moutinho, Carlos Martins, Manuel Fernandes, Miguel Veloso, Raul Meireles, Ruben Micael (pomocnicy); Cristiano Ronaldo, Ricardo Quaresma, Hugo Almeida, Helder Postiga, Nelson Oliveira, Varela, Nani (napastnicy).

Selekcjoner Smuda powołania na mecz z Portugalią - jednym z najsilniejszych rywali w przedturniejowych sparingach - komentuje tak: - Podczas meczu z Portugalią będziemy testować ustawienia, które próbowaliśmy w czasie meczów rozgrywanych w 2011 roku m.in. z Niemcami i Włochami. Zależy mi też na doskonaleniu takich elementów gry jak odbiór piłki i walka jeden na jednego. To będzie ostatnie spotkanie z trudnym przeciwnikiem przed EURO i musimy to dobrze wykorzystać.

Dotychczasowe mecze reprezentacji Polski z Portugalią to 3. wygrane biało-czerwonych, 4. zwycięstwa Portugalczyków i 2. remisy, w tym ostatni 2:2 8.9.2007 r.

Biletów już praktycznie nie ma. Pozostały pojedyncze wejściówki, do kupienia w kasach Narodowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty