Szukaj na tym blogu

czwartek, 26 stycznia 2012

FRANZ FERDINAND, SBTRKT I JULIA MARCELL NA OPEN'ER 2012 W GDYNIFranz Ferdinand, Julia Marcell i SBTRKT to kolejni - ogłoszeni przez Mikołaja Ziółkowskiego, w Programie Alternatywnym radiowej Trójki - wykonawcy na Heineken Open'er Festival 2012 w Gdyni.

Julię open'er-owicze mieli okazję posłuchać live 2 lata temu, na Tent Stage. Z opinii na internetowych forach i portalach społecznościowych można wywnioskować pewien dyskomfort z jej ponownej wizyty na gdyńskim festiwalu. Chociaż artystka wydała 3 października 2011 trzeci album - June, a dodatkowo zgarnęła Paszport Polityki 2011 w kategorii muzyka popularna i Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2011.


Matrioszka promująca najnowszą płytę Julii.

Szkoccy alter- i indie rock-owcy z Franz Ferdinand to już stali bywalcy w Polsce. W 2006 roku wystąpili na HOF-ie. W 2008 dali koncert w warszawskiej Stodole. W 2009 zagrali na pierwszym Selectorze. Tym razem zaprezentują zapewne utwory z przygotowywanego do wydania w 2012 r. (miesięczna data nie jest znana) czwartego longplay'a.


Franz Ferdinand - Ulysses live.

SBTRKT czyli grający postdub-step, soul i elektronikę Aaron Jerome na Open'erze 2012 zadebiutuje z najnowszym i jedynym albumem - SBTRKT.


Hide or Seek autorstwa SBTRKT.

Na HOF 2012 zagrają jeszcze:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty