Szukaj na tym blogu

niedziela, 4 września 2011

POLSKA VS NIEMCY - PGE ARENA GDAŃSK | BRAMKI, AKCJE, OPRAWA - 6.9.2011Padł remis 2:2
Zobacz bramki i najciekawsze akcje meczu oraz kibicowską oprawę na stadionie PGE Arena Gdańsk. 6 września 2011.


* * *

Największe wydarzenie sportowe 2011 roku w Polsce. Mecz z podtekstami historycznymi, nie tylko sportowymi. Na pierwszy wybudowany z myślą o Euro 2012 Polska-Ukraina stadion PGE Arena w Gdańsku (niem. Danzig) 6 września wybiegną reprezentacje Polski i Niemiec. Odwieczni rywale zmierzą się w 90-minutowym pojedynku o... prestiż.

Polacy po remisie (ledwie dowiezionym do ostatniego gwizdka) z Meksykiem 1:1, są na fali wznoszącej i zapowiadają historyczną wygraną nad reprezentacją czarno-czerwono-żółtych, w których ataku grają potomkowie polskich emigrantów - Podolski (który nie śpiewa niemieckiego hymnu) i Klose (który wszędzie i zawsze zaznacza, że zerwał z polskimi korzeniami).

Skrót spotkania Polska - Meksyk 1:1 na Pepsi Arena w Warszawie.

Według statystyk PZPN ("uwielbianego" przez coraz większą grupę kibiców, szczególnie po wprowadzeniu Karty Kibica Reprezentacji Polski) biało-czerwoni z Niemcami potykali się 16-krotnie od 1933 roku zaledwie 4x remisując. Pozostałe spotkania kończyły się korzystnymi wynikami dla sąsiadów zza Odry - bilans bramkowy wynosi 29:7 (w tym np. remis 1:1 z 13 września 19...36 r.).

Mecz początkowo miał się odbyć na Narodowym Stadionie w Warszawie, ale z powodu opóźnienia budowy został przeniesiony do gotowego Gdańska (gdzie wcześniej też z powodu opóźnienia w budowie odwołano mecz Polska - Francja).

Podczas naszych pierwszych Mistrzostw Europy Niemcy pokonali nas na turnieju w Austrii-Szwajcarii 2008 r. - 2:0 (Grupa B). Obie bramki strzelił Lukas Podolski.Jak będzie w Gdańsku 6.9.2011 o godz. 20.45? To będzie powrót kadry Polski nad Motławę po 24 latach. 12 kwietnia 1987 roku biało-czerwoni pod wodzą trenera Wojciecha Łazarka zagrali mecz eliminacji finałów Mistrzostw Europy z Cyprem (0:0).

Składy
Polska (prawdopodobna wyjściowa 11): Wojciech Szczęsny - Marcin Wasilewski, Arkadiusz Głowacki, Damien Perquis i Jakub Wawrzyniak, Jakub Błaszczykowski, Sławomir Peszko, Dariusz Dudka, Rafał Murawski i Ludovic Obraniak oraz Robert Lewandowski. (powołani: Wojciech Szczęsny, Grzegorz Sandomierski, Przemysław Tytoń - Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak, Hubert Wołąkiewicz, Tomasz Jodłowiec, Ludovic Obraniak, Adam Matuszczyk, Sławomir Peszko, Eugen Polanski, Jakub Błaszczykowski, Adrian Mierzejewski, Rafał Murawski, Szymon Pawłowski, Maciej Rybus, Patryk Małecki, Robert Lewandowski, Paweł Brożek i Janusz Gol).
Niemcy (powołani): Tim Wiese, Ron-Robert Zieler - Per Mertesacker, Lars Bender, Benedikt Hoewedes, Holger Badstuber, Jerome Boateng, Mats Hummels, Philipp Lahm, Marcel Schmelzer, Christian Traesch, Sven Bender, Mario Goetze, Toni Kroos, Thomas Mueller, Lukas Podolski, Marco Reus, Simon Rolfes, Andre Schuerrle i Miroslav Klose.


Informacje użytkowe na mecz Polska - Niemcy w Gdańsku
- bramy stadionu będą otwarte od godz.16:45,
- kibice, którzy kupili bilety z opcją odbioru w kasach stadionu, powinni zabrać ze sobą wydruk potwierdzenia zakupu (odbiór od godz. 16:45),
- wejście tylko po okazaniu biletu oraz dowodu tożsamości,
- na kibiców, którzy dotrą wcze­śniej, na stadionie czekają występy cheerleaderek, konkursy, transmisja meczu eliminacyjnego ME U-21 Polska - Rosja na żywo na stadionowych telebimach,
- dojazd samochodem tylko po okazaniu przepustki parkingowej,
- zakaz wnoszenia na stadion: parasolek ze sztywnym końcem, trąbek, profesjonalnych aparatów fotograficznych i kamer, banerów i flag o wymiarach większych niż 2mx1,5 m oraz butelek, puszek i przedmiotów niebezpiecznych.

Organizacja ruchu i komunikacji miejskiej
- pieszo - z dwóch głównych węzłów komunikacyjnych: 1. Opera Bałtycka/przystanek SKM Politechnika - wzdłuż ul. Marynarki Polskiej - ul. Żaglową lub Uczniowską; 2. skrzyżowanie al. gen. Hallera i ul. Uczniowskiej - wzdłuż ul. Uczniowskiej, przez czerwony wiadukt nad torami PKP;
- samochody: od godz. 9 parkingi w ciągu: al. Hallera, ul. Marynarki Polskiej i na Placu Zebrań Ludowych, od godz. 14 parking Park and Ride w ciągu: al. Armii Krajowej, od godz. 16.30 zamknięcie dla ruchu ulic: Uczniowska i Marynarki Polskiej, od godz. 17.30 zamknięcie ulic: Jana z Kolna, Kościuszki, Kochanowskiego, Gdańska, Twarda, Swojska, Starowiejska i Letnicka.
- autokary - parking wyznaczony w rejonie ul. Marynarki Polskiej, dojazd ulicami: Grunwaldzką, Kościuszki, Hallera, Dworską, PCK, Krasickiego i Wyzwolenia.
- komunikacja miejska: z powodu remontu torowiska na Węźle Kliniczna, nie ma możliwości dojazdu tramwajem; od godz. 16.30 do końca meczu autobusy linii zastępczej T4 w obu kierunkach na trasie objazdowej do Nowego Portu przez Brzeźno ulicami: Hallera, Dworska, PCK, Gdańska, Krasickiego, Wyzwolenia; dojazd do przystanku Opera Bałtycka tramwajami 2, 3, 6, 8, 9, 11, 12, 92 (od strony Centrum) i 6, 9, 11, 12, 92 (od strony Wrzeszcza) oraz linią 5 (do przystanku Wyspiańskiego).
Po zakończeniu meczu z przystanku Opera Bałtycka odjadą dodatkowe tramwaje linii nr 3 do Stogów, 6 na Chełm przez Centrum i do Oliwy przez Wrzeszcz oraz 12 do Siedlec, a z przystanku Wyspiańskiego 2 do Oliwy przez Zaspę-Przymorze. Dodatkowe kursy autobusów 129 z Wrzeszcza PKP do Migowa, 154 sprzed Dworca Gł. do Oruni Górnej, 295 z pętli tramwajowej Chełm Witosa do Zakoniczyna i 118 do Ujeściska przez Chełm.


Mecz Polska vs Niemcy na PGE Arena Gdańsk - 6.9.2011 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty