Szukaj na tym blogu

piątek, 30 września 2011

LEGIA - HAPOEL TEL AWIW 3:2; WISŁA - TWENTE ENSCHEDE 1:4 | BRAMKI, KONTROWERSJE - LIGA EUROPEJSKANiesamowite zwycięstwo Legii z murowanym kandydatem do awansu z grupy Hapoelem Tel Awiw w Warszawie i kolejny blamaż Wisły Kraków w Enschede z Twente z awanturą w tle - to podsumowanie 2. kolejki rozgrywek Ligi Europejskiej 2011/2012.

Legia sensacyjnie pokonała u siebie rywali z Izraela, mimo przegrywania 0:1 w przerwie. Wyższy poziom gry w drugiej połowie spowodował, że bramki strzelili Ljuboja (67.), Komorowski (72. z karnego) i Radovic (89.). Legia awansowała na drugie miejsce w tabeli grupy C za PSV.
W tej beczce miodu jest jednak łyżka dziegciu - mało inteligentni kibice L wywiesili na trybunie napis Jihad Legia (czyt. Dżihad Legia). Rasistowskie sformułowanie (zresztą źle napisane, bo po arabsku pisze się od prawej do lewej) zostanie ukarane przez PZPN i władze klubu zakazami stadionowymi dla prowodyrów.Wisła przegrała drugi mecz w LE. Tym razem wysoko 1:4 z holenderskim Twente Enschede. Chociaż to Biton już w 9 min. po indywidualnej akcji, i strzale pod poprzeczkę sprzed pola karnego wyprowadził białą gwiazdę na prowadzenie. To było jednak wszystko, na co w ofensywie stać było tego wieczora krakowian. Po tragicznych błędach bramkarza Pareiki (znowu!) i obrońcy Chaveza (znowu!) Holendrzy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie 1:2.
Przed meczem wybuchła awantura z podrobionymi - rzekomo - biletami części krakowskich kibiców, których nie chciano wpuścić na stadion. Okazało się, że wydrukowano je na innej jakości papierze. Ale niesmak pozostał.W 3. kolejce, 20 października (przerwa na gry reprezentacji krajowych) Legia zagra na wyjeździe z Rapidem Bukareszt, a Wisła u siebie z Fulham.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty