Szukaj na tym blogu

sobota, 26 marca 2011

KATE NASH, CHROMEO, GOORAL, SMD (live) i THESE NEW PURITANS NA OPENER 2011 | GDYNIA 30.6-3.7Poznaliśmy kolejnych wykonawców Heineken Open'er Festival 2011 w Gdyni. Chromeo, Gooral, Kate Nash, Simian Mobile Disco (live) i These New Puritans to ciekawe propozycje, które jednak bez Open'era raczej nie zaistniałyby w Polsce z racji swej poza-mainstream-owości.

Chromeo to żydowsko-arabski duet uprawiający electrofunk z dodatkami. Na debiutanckim albumie "She’s In Control" zaserwowali Italo-disco, ale generalnie rozwijają się wokół groove. Na HOF 2011 zagrają w niedzielę.


Night by Night w wykonaniu Chromeo.

Gooral to pierwszy przedstawiciel rodzimej sceny muzycznej w gronie gwiazd Open'era 2011. Pochodzący z Bielska-Białej fan techno szerzy unikatowe w skali świata połączenie brzmień electro, dubstepu i drum&bassu z górlaszczyzną.


Gooral W moim ogródecku.

Wokalistkę i multi-instrumentalistkę odkrytą na MySpace - Kate Nash usłyszymy na Open'erze w sobotę. Właśnie przygotowuje swój drugi album - poprzedni wyniósł ją na szczyty i dał BRIT Awards 2008 dla najlepszej wokalistki. Nash przykuwa uwagę punkową zadziornością tekstów i muzyki.


Kiss That Grrrl w wykonaniu Nash.

Elektroniczni Simian Mobile Disco (live) mają za zadanie pobudzić muzycznie uczestników Open'era 2011. Zagrają bowiem na Main Stage w czwartek, pierwszy dzień festiwalu. Kojarzeni są z niesamowitą porcją energii... traconą na bieganiu w kółko przy stole mikserskim podczas koncertów. Zadebiutują w Polsce.


Hustler - hit Simian Mobile Disco (live).

These New Puritans grają muzykę określaną art-rockiem z post-punkową energią i z wykorzystaniem elektronicznej pulsacji. Jak to brzmi na żywo będzie można usłyszeń w niedzielę w Gdynia.


These New Puritans w We Want War.


Jednocześnie podajemy złą wiadomość - na HOF 2011 nie zagra The Streets. Z powodów rodzinnych Mike Skinner odwołał wszystkie, w tym gdyński, lipcowe koncerty.


Zobacz innych artystów 10. Open'era:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty