Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 24 maja 2010

GLOBALTICA 2010 - MUZYKA ŚWIATA W GDYNI - 23-25 lipca

Fanfare Vagabontu, Maria Pomianowska i Przyjaciele, Mercedes Peón, Psio Crew, Radiokijada, Ska Cubano, Tashi Lhunpo i The Lani Singers to artyści, którzy zagrają na Globaltica 2010 World Cultures Festival w Gdyni Kolibkach. Festiwal odbędzie się w dniach 23-25 lipca.


Każdy z tych zespołów reprezentuje inną kulturę, nie tylko muzyczną. Radiokijada to następca kultowego już Gotan Project. Duet chce wprowadzić do świata muzyki rytmy afro-peruwiańskie.


Tashi Lhunpo to 8. mnichów z tybetańskiego klasztoru. Zaprezentują tańce szkieletów Dur Dak (Panowie Cmentarza) oraz Jelenia i Bawoła – uczniów Pana Śmierci.

Ska Cubano przedstawi gorące rytmy Kuby i Jamajki.


Fanfare Vagabontu na tubach, trąbkach i instrumentach perkusyjnych grają żywiołową i radosną muzykę regionalną południowo-wschodniej Europy.


Maria Pomianowska zaprezentuje połączenie klasycznego instrumentarium orkiestrowego z etnicznymi instrumentami pt: "Chopin na 5 kontynentach".


Mercedes Peón zaśpiewa rocka i folkowe ballady przy akompaniamencie gaita (dudy galicyjskie), pandeireta (rodzaj tamburynu) i polirytmie oraz współczesne instrumenty elektroniczne.


Psio Crew jest jedynym polskim akcentem na festiwalu. Ale za to najbardziej liczebnym. 9-osobowy zespół z Bielska-Białej zagra góralskie melodie w elektronicznym wydaniu.


Małżeństwo – Benny i Maria Wenda, czyli The Lani Singers zaprezentują pieśni rytualne z górskiego regionu Papui Zachodniej na południowo-wschodnim Pacyfiku.


Bilety
- informacja wkrótce.


GLOBALTICA 2010 w Gdyni-Kolibki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty