Szukaj na tym blogu

czwartek, 16 lipca 2009

MASTER TRUCK - ZLOT POJAZDÓW TUNINGOWANYCH - OPOLE, 17-19.7.2009

Fot. Materiały promocyjne

Tuningowane ciężarówki z całej Europy zjadą po raz 5. do Opola na zlot Monster Truck. W dniach 17-19 lipca 2009 będzie można się im przyglądać na terenie Politechniki Opolskiej, przy ul. Prószkowskiej 76.


Fot. Materiały promocyjne4 hektary 2. kampusu PO opanują 150 ciężarówki z Niemiec, Czech, Holandii, Danii i Szwecji i Finlandii oraz oczywiście z Polski.


W programie zlotu zaplanowano:
  • Tuning w teorii i praktyce
Tuning, któremu poddane są pojazdy uczestników, przybiera wszelkie formy – od, instalowanych na nich, dodatkowych akcesoriów, poprzez wykończone skórą wnętrza, aż po oryginalne malunki na karoseriach. Upiększeniom poddawane są ciężarówki wszystkich obecnych na rynku marek, a podziwiać je przybywa publiczność w ilości ponad 40 tysięcy osób. Zresztą, zlot jest jedyny w swoim rodzaju, nie tylko, ze względu na fakt, iż gromadzi najpiękniejsze pojazdy ciężarowe z całej Europy, ale też dlatego, że stanowi jednocześnie imprezę wystawienniczą, na której rokrocznie swoją ofertę prezentuje kilkadziesiąt firm z branż związanych nie tylko z transportem. Tradycyjnie, poczesne miejsce na targach zajmują producenci komponentów, pojazdów, naczep, przyczep i zabudów, części, narzędzi oraz akcesoriów motoryzacyjnych. W sprzyjającej, luźnej atmosferze, uczestnicy i zwiedzający mają szansę zapoznać się z ofertą firm oraz nawiązać nowe kontakty. Wśród stoisk nie brakuje również licznych, współpracujących z organizatorami zlotu, wydawnictw, a czytelnicy tych magazynów transportowo-motoryzacyjnych mają szansę osobiście spotkać się z przedstawicielami ulubionych pism.
  • Ujeżdżanie „TIR-a”
Zlot cieszy się ogromną popularnością zarówno ze strony właścicieli tuningowanych pojazdów ciężarowych jak i publiczności także z uwagi na atrakcje, w jakie zawsze obfituje program imprezy. Należą do nich liczne konkursy sprawnościowe, występy zespołów muzycznych i pokazy. Do legendarnych konkursów należy przeciąganie liny z uwiązanym na jej środku ciągnikiem siodłowym, który nie dość, że waży kilka ton, to uniemożliwia przeciwnikom obserwację swoich poczynań. Wielką popularnością cieszy się także, organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu, konkurs Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym należy się wykazać nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale też umiejętnością jazdy „TIR-em” z przyczepą. Organizatorzy umożliwiają uczestnikom spróbowanie swoich sił w precyzyjnej jeździe ciągnikiem siodłowym i innych umiejętnościach, a w każdym z konkursów można wygrać, ufundowane przez sponsorów, atrakcyjne nagrody. Nie brakuje także atrakcji dla dzieci, więc w zlocie z radością uczestniczą całe rodziny. Stałym punktem zlotu jest Master Mini Truck – wystawa modeli ciężarówek, które, tak jak ich pierwowzory, również startują w konkursie piękności.
  • Monster Truck na Master Trucku
Do atrakcji tegorocznej edycji zlotu należeć będą widowiskowe pokazy ratownictwa drogowego, podczas których zaprezentowane zostaną dramatyczne skutki zderzenia pojazdu osobowego z ciężarowym. Swoisty pokaz „monster truck”, da widzom pogląd na to jak kruchy staje się pojazd osobowy w starciu z wielką ciężarówką. Przez cały czas trwania zlotu, przez estradę przewijać się będą gwiazdy polskiej sceny country, bluesa i rocka, a w sobotni wieczór, koncert połączony z show w stylu Blues Brothers zaprezentuje Gang Olesna. Tuż przed koncertem, zgromadzona publiczność będzie mogła podziwiać ciężarówki w jedynym w swoim rodzaju pokazie Master Truck of Light Show, kiedy feerią barw rozbłysną wszystkie zainstalowane na pojazdach punkty świetlne. A to wszystko odbędzie się w profesjonalnej oprawie realizacji telewizyjnej, której efekty można podziwiać jeszcze wiele dni po zlocie programie „Na Osi”, emitowanym w ogólnopolskiej telewizji TVN Turbo.
  • Gala muzyczna country-rockowa
Pomimo, że Master Truck z założenia, jest imprezą weekendową, organizatorzy od kilku lat obserwują, że uczestnicy i publiczność gromadzą się już w piątek. Dlatego też, po raz pierwszy zlot oficjalnie rozpocznie się już w piątkowe popołudnie 17 lipca. Tego dnia wieczorem, na scenie zlotu odbędzie się wielka Gala Muzyczna, podczas której wystąpią zespoły Colorado Band i Medley z Przyjaciółmi w swoich własnych wykonaniach jak i w znanych standardach countrowo-rockowych. Występy muzyczne uświetnią westernowe pokazy taneczne oraz sztuki posługiwania się lassem i batem w wykonaniu grupy tanecznej Saloon. Najbardziej oczekiwanym punktem programu zlotu będzie natomiast niedzielna uroczysta gala rozdania nagród, podczas której ogłoszone zostaną rezultaty konkursów „piękności ciężarówek” startujących w kategoriach Master Truck. Zostanie wyłonionych około 30 zwycięzców, z których każdy otrzyma, ufundowaną przez sponsorów, wartościową nagrodę. Pojazdy zostaną ocenione między innymi za wygląd zewnętrzny, za tuning wnętrza i car-audio. W oddzielnej kategorii wystartują pojazdy specjalne. Nie braknie też wyróżnień dla pojazdów. Z uwagi na coraz większą ilość gości z zagranicy, organizatorzy wprowadzą w tym roku dodatkową kategorię, w której oceniane będą tylko pojazdy z Polski. Wyniki konkursów Master Truck zostaną przez nas opublikowane.
  • Jazda kulturalna
Właściciele wymuskanych pojazdów ciężarowych, zanim zaprezentują je na zlocie w Opolu, poświęcają im wiele godzin pracy. Doglądnięta i wypolerowana na błysk zostanie każda, nawet najmniejsza część. Robią to między innymi po to, aby inni mogli później podziwiać efekty ich pracy. Warto docenić ich wkład w upiększanie towarzyszącej nam na co dzień floty transportowej i uszanować ich ciężką pracę oraz niemały wkład finansowy włożony w każdy element. Nie niszczmy, zatem tych jeżdżących, drogocennych dzieł sztuki i zapytajmy właściciela o pozwolenie zanim wejdziemy na pojazd lub do jego wnętrza, by zrobić sobie zdjęcie.Master Truck - zlot pojazdów tuningowanych 2009 - Opole.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty