Szukaj na tym blogu

piątek, 23 stycznia 2009

PIŁKARSKA REPREZENTACJA POLSKI 2009

Polscy piłkarze reprezentacyjni po zimowej przerwie przygotowują się do ligowych rozgrywek klubowych (część już gra , bo ligi mają różne terminarze vide Anglia) i do spotkań eliminacyjnych Mistrzostw Świata 2010 w RPA. Na razie, po pierwszej serii meczów Polacy są na 2. miejscu (exaquo z Czechami i Słowenią) w tabeli grupy C.

Co prawda pierwszy mecz o punkty dopiero 28 marca 2009 z Irlandia Północną w Belfaście. Jednak trener Leo Beenhakker metodycznie przystąpił do przygotowań i zgrywania swoich podopiecznych. Ostatnio prezes PZPN Grzegorz Lato oficjalnie zapowiedział, że bez 6 punktów w najbliższych spotkaniach eliminacyjnych (Irlandia Płn. i San Marino) Beenhakkera czeka dymisja...

Przygotowania reprezentacja Polski przeprowadzi w cieplejszej Portugalii. Obóz przygotowawczy potrwa od 2 do 12 lutego. Tam reprezentanci z ligi polskiej zagrają towarzysko z lokalnym zespołem klubowym FC Ferreira - 4 lutego, Litwą - 7 lutego i Walią - 11 lutego. Wszystkie spotkania w Algarve (południowe wybrzeże Portugalii).

Na mecz z Litwą Beenhakker powołał 25 zawodników z polskiej ligi. Na mecz z Walia dołączy do nich 11 zawodników z klubów zagranicznych.


Czytaj więcej o spotkaniu Polska - Walia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty