EURO 2008 MECZ POLSKA AUSTRIA 1:1 - karny, Boruc

Wiedeń 2008 - niezdobyty

POLSKA - AUSTRIA
1 - 1 (1-0)

14-tka Leo Beenhakkera (3. zmiany podczas meczu) nie dotrwała do ostatniego gwizdka sędziego zwycięska. W 92 (doliczonej) minucie arbiter, Anglik Howard Webb podyktował rzut karny dla współgospodarza Euro2008 - Austrii. W angielskiej Premiership (gdzie na co dzień prowadzi mecze) takiego karnego nigdy nie odgwizdał, ale w meczu o wszystko Polska - Austria nie zawahał się. Cóż - będzie musiał uważać w londyńskich (i nie tylko) restauracjach...

Polak-Brazylijczyk Roger Guerreiro - 1 połowa, gol na 1:0 dla Polski w 30 minucie (ze spalonego). Film, relacja video, skrót, podsumowanie.

Polska drużyna powinna strzelić jednak więcej niż 1 gol, chcąc zapewnić sobie 3 punkty i wtedy jeszcze duże szanse na udział w 1/4 finału Euro 2008. Okazje mieli - Smolarek w 51', Krzynówek w 34 i 67', Saganowski w 63'. Tyle, że do 15 min. spotkania Polacy mogli przegrywać 0:3, gdyby nie fenomenalny bramkarz Artur Boruc. Każda z drużyn oddała na bramkę przeciwnika 13 strzałów. Mimo większej ilości (7) celnych uderzeń Polaków skończyło się remisem. Wygraliśmy również z Austriakami na faule 25-13. Większości z 10-tek milionów pomeczowych komentarzy nie można przytaczać z uwagi na ładunek emocjonalny. Trener Leo powiedział ostro - sędzia nas oszukał!. Bilans meczów z Austrią wygląd obecnie tak: 4 zwycięstwa - 1 remis - 3 porażki (Polski).

Artur Boruc, 12 czerwca 2008 mecz z Austrią.

Ostatnia minuta meczu i wywiad z Leo Beenhakkerem.

Sędzia: Howard Webb (Anglik). Widzów 51 428.

• Martin Harnik,
  • Roland Linz (od 64 minuty Roman Kienast).

• Jacek Krzynówek (żółta kartka po zagraniu po gwizdku sędziego),
  • Marek Saganowski (w 83. minucie Saganowskiego zastąpił Wojciech Łobodziński).

* * *

[poniżej znajdują się artykuły, które zapowiadały event sportowy]

AUSTRIA vs POLSKA - EURO2008, 12.06.2008, 20:45

Wywiad z Borucem po meczu z Niemcami

Debiutanci Mistrzostw Europy EURO2008 - Austria i Polska przegrały swoje 1-sze mecze w Grupie B. Bardziej Polacy, bo 0:2 w Niemcami. Austria po przegranej 0:1 z Chorwacją jest na 3. miejscu w grupie. Mecz o wszystko 12 czerwca, start o godz. 20.45.

Wiadomo już, że w Polskiej drużynie będzie przemeblowanie składu - do końca rozgrywek grupowych nie zagra Maciej Żurawski (zastąpi go Roger Guerreiro?). Uraz stawu skokowego w trybie przyśpieszonym leczy Mariusz Lewandowski (zamiast niego Michał Pazdan lub Rafał Murawski?).

W austriackim obozie lepsze nastroje, bo Chorwaci nie zdominowali potyczki w sposób, jaki się spodziewano. To Austria potrafiła narzucić swój styl gry, a chorwacki bramkarz Stipe Pletikosa ratował kilkakrotnie swoją drużynę przed utratą gola. Obyło się bez urazów, więc nie powinno dojść do zmian w składzie na mecz z Polską. Dodatkowo Austriaków wspierają kibice - w 1-szym meczu było ich ok. 40 tys. w Wiedniu.

Prawdopodobne składy:

Polska: Artur Boruc, Mariusz Jop, Jacek Bąk, Michał Żewłakow, Adam Kokoszka, Jacek Krzynówek, Łukasz Garguła, Rafał Murawski, Roger Guerreiro, Tomasz Zahorski, Ebi Smolarek.

Austria: Juergen Macho - Joachim Standfest, Sebastian Proedl, Emanuel Pogatetz, Martin Stranzl, Umit Korkmaz - Andreas Ivanschitz, Rene Aufhauser, Juergen Saeumel - Martin Harnik, Roman Kienast.

Jak myślisz - jakim składem wyjdą Polacy na mecz z Austrią? Wpisz swoją propozycją w komentarzu.

* * *

EURO 2008 - Polska vs Austria - 12 czerwca 2008 (czwartek), Wiedeń

8 raz piłkarze Austrii i Polski zmierzą się ze sobą podczas 2. grupowego meczu w Mistrzostwach Europy 2008 na boiskach Austrii i Szwajcarii, 12 czerwca w Wiedniu. Dotychczasowy bilans przemawia na korzyść Polaków - 4-3 (ostatnia porażka w 1994 roku!). W późniejszych meczach - eliminacje mistrzostw świata 2006 - Polacy wygrywali dwukrotnie 3:1 w Wiedniu (2004 r.) i 3:2 w Chorzowie (2005 r.). Bilans bramkowy 17-16 dla naszych.

Stadion Narodowy w Wiedniu. Tam Polacy zagrają o awans z grupy B ME 2008.