Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 22 listopada 2010

DERBY ASSECO PROKOM-TREFL SOPOT (video), ERGO ARENA 21.11.2010

sport > koszykówka

ASSECO PROKOM GDYNIA - TREFL SOPOT 79:69, DERBY TRÓJMIASTA, ERGO ARENA 21.11.2010

Koszykarskie derby Trójmiasta zakończyły się zwycięstwem Asseco Prokom Gdynia. Po czterech kwartach na tablicy wyników świecił się remis 69:69. W pięciominutowej dogrywce punkty zebrali tylko "Gdynianie". Trefl Sopot - Asseco Prokom Gdynia 69:79 (19:20, 17:20, 19:12, 14:17, 0:10).

Duże emocje kibiców i zdziwienie komentatorów wzbudziła decyzja sędziów (Jakub Zamojski), przyznająca Asseco Prokom 4 rzuty wolne pod rząd. Sędziowie stwierdzili 2 faule w tym samym czasie na 2 i pół minuty przed końcem meczu. Przy stanie 66:62 dla Trefla.

Derby Trójmiasta przyciągnęły 10.015 widzów. To rekord widowni podczas meczów ligowych rozgrywanych w halach sportowych. Na sport.tvp.pl można obejrzeć powtórkę meczu.

Składy:
TREFL: Stefański 13, Gustas 12 (2x3), Waczyński 8, Ceranić 7, Dylewicz 4 oraz Kinnard 9 (1), Harrington 8 (2), Kikowski 7 (1), Ljubotina 1, Hlebowicki.

ASSECO PROKOM: Bobby Brown 21 (1), Jagla 8 (2), Szczotka 6, Hrycaniuk 5, Wilks 2 - Giddens 22 (1), Ewing 7 (1), Widenow 5 (1), Varda 3, Kostrzewski, Łapeta, Witka.

Polska liga koszykówki, Tauron Basket Liga. Cztery rzuty wolne pod rząd. Dwa faule na raz. Video youtube HD. Sędzia derby Trójmiasta- kontrowersyjna decyzja.