Szukaj na tym blogu

środa, 22 września 2010

STING KONCERT (VIDEO HD), STADION w POZNANIU, 20.9.2010


muzyka > koncerty > Poznań

Sting na koncercie w Poznaniu, 20.9.2010

30.000 osób uczestniczyło w koncercie STINGA, który wystąpił w Poznaniu wraz z londyńską Królewską Orkiestrą Filharmoniczną (Royal Philharmonic Concert Orchestra) pod dyrekcją Stevena Mercurio. Poznań jest pierwszym miastem, które otworzyło arenę Euro 2012 - Stadion Miejski klubu KKS Lech Poznań (przy ulicy Bułgarskiej). Wielkie otwarcie odbyło się w poniedziałek 20 września 2010. Na stadion można było wejść już o 16.00. Koncert skończył się przed 23.00.


Desert Rose - Sting live (amatorski film z koncertu). Video YouTube, oglądaj: 720p-HD lub 1080p-full HD.


Na scenie umieszczonej na płycie boiska zagrali także: Indios Bravos i Anna Maria Jopek. Powodem słabego występu tych artystów mogło być nagłośnienie. Dopiero STING zelektryzował publiczność, a jakość dźwięku była doskonała (na pewno w sektorze A).

Po koncercie Anny Marii Jopek widzowie obejrzeli przedstawienie z udziałem młodych piłkarzy, grających w piłkę w alejkach między sektorami. Nad głowami publiczności wzniosła się na linie tancerka. Najbardziej dynamicznym elementem pokazu byli artyści ubrani w kombinezony i pomarańczowe kaski, którzy z taczką, beczkami i innymi atrybutami budowlańca biegali w tempo muzyki miedzy siedzącą publicznością (ci którzy jeszcze szukali swoich sektorów byli taranowani przez rozpędzonych statystów; a wystarczyło puścić z głośników komunikat z ostrzeżeniem). Wszystkiemu towarzyszył głos lektora, kierowany do widza międzynarodowego (po angielsku) i projekcje filmowe na telebimach (które tonęły w ogromnym obiekcie). Były jeszcze kurtyny z zimnych ogni, które spłynęły z korony stadionu (podobno poparzyły kilkanaście osób). Fajerwerki, które rozbłysły na szczycie stadionu nie oszołomiły.

sektory koncert stadion LechaStadion w Poznaniu (plan widowni, sektory na koncert Stinga), mmpoznan.pl.

Toalety dla widzów, którzy zajęli miejsca na płycie były na 1 piętrze (wejście między zieloną i żółtą strefą na obrazku powyżej). Trzeba było przejść płytę, a potem slalomem między widzami siedzącymi na trybunach (sektory w kolorze zielonym). Gastronomia. Wszystko kosztowało 10 zł. Hot-dog, kiełbasa, szaszłyk, cola, piwo, woda. Spożywanie w pomieszczeniach bez stolików było utrudnione.

KONCERT STINGA
Poznań - Stadion LECHA (Euro2012)

Po wyjściu Stinga pod scenę tłumy ruszyły, by zrobić zdjęcie, nagrać film, zobaczyć artystę z bliska. Ekipa porządkowa skutecznie odsyłała na miejsca pielgrzymów ciągnących przed scenę niczym pod ołtarz.

Koncert Stinga rozpoczął się kilka minut po 20:00. Był podzielony na 2 części z 20 minutową przerwą. Ostatnie 3 piosenki na bis publiczność na płycie obejrzała na stojąco. Alejki między sektorami wypełniły fale fanów. Profesjonalista STING zaspokoił wymagania najwybredniejszych uczestników.

Po udanym koncercie na scenie pojawił się prezydent Poznania Ryszard Grobelny w towarzystwie Ministra Sportu Adama Giersza i Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego.

Poznańska ARENA na EURO 2010 robi niesamowite wrażenie, najbardziej w środku. Klasa Elite, 43 tysiące miejsc, koszt przebudowy 713 mln zł, właściciel: Miasto Poznań (POSiR).

30 września 2010 pierwszy mecz - Liga Europejska, Lech Poznań vs Red Bull Salzburg.

Stadion na mapie:


Ul.Bułgarska. Stadion Lecha, Poznań.

Zobacz:
16.9.2010 Mecz Lech-Juventus 3:3 (video)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty