Szukaj na tym blogu

środa, 21 października 2009

POLSKA KONTRA SŁOWACJA 0:1 NA STADIONIE ŚLĄSKIM - 14.10.2009, CHORZÓW

Polscy kibice w większości dowiedzieli się o porażce z rewelacją naszej grupy eliminacyjnej do MŚ2010 w RPA - Słowacją z serwisów radiowych. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie zasiadło bowiem ok. 5 tys. ludzi. W ten sposób kibice rozpoczęli bojkot władz PZPN, po ostatnich "wpadkach" reprezentacji, odwołaniu Beenhakkera, powołaniu Majewskiego i wybraniu kadrowiczów na ostatnie mecze eliminacyjne.

Polska zakończyła udział w eliminacjach blamażem i rozwianiem marzeń o udziale w mistrzostwach świata 2010. Na zgryźliwy chichot historii zakrawa fakt, że Polacy strzelili w końcu gola - tylko, że do własnej bramki (Gancarczyk w 3 minucie meczu pokonał Dudka).Mimo usilnych prób, a nawet składnych akcji do końca meczu, toczącego się w warunkach zimowych (cały czas w Chorzowie padał śnieg), Polacy nie zdołali zremisować. Pocieszyć może fakt, że tym przegranym meczem wysłaliśmy braci Słowaków na mundial do gorącego RPA.

Przed polską reprezentacją czas towarzyskich spotkań o pietruszkę i szukanie (mam wrażenie, że rozpaczliwe) przez trenera Majewskiego (albo jego następcy, jeśli PZPN ugnie się przed kibicami i sponsorami, rezygnującymi z łożenia na reprezentacyjny futbol) piłkarzy, którzy mają biegać w barwach narodowych podczas Euro 2012. Szczęście, że jeszcze czas...


Składy
Polska: Jerzy Dudek - bramkarz, Jakub Rzeźniczak, Arkadiusz Głowacki, Jarosław Bieniuk, Seweryn Gancarczyk - Jakub Błaszczykowski, Roger Guerreiro (60' - Sławomir Peszko), Mariusz Lewandowski, Ludovic Obraniak - Ireneusz Jeleń (68' - Robert Lewandowski), Paweł Brożek (86' - Dawid Janczyk).

Słowacja: Jan Mucha - bramkarz, Peter Pekarik, Martin Petras, Zdenko Strba, Kornel Salata - Vladimir Weiss (66' - Jan Novak), Marek Hamsik, Jan Kozak (85' - Miroslav Karhan), Kamil Kopunek - Stanislav Sestak (75' - Dusan Svento), Erik Jendrisek.

Zobacz pierwszy mecz Polski ze Słowacją w Bratysławie
Zobacz pomeczowe analizy po spotkaniach 1. rundy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty