Szukaj na tym blogu

środa, 12 sierpnia 2009

POLSKA - GRECJA 2:0 TOWARZYSKO W BYDGOSZCZY

Dwie bramki debiutującego w polskiej reprezentacji piłki nożnej Ludovica Obraniaka dały kadrze wygraną 2:0 z reprezentacją Grecji w Bydgoszczy. Bramki padły w drugiej połowie (47. i 77. minuta). Pierwsza połowa meczu minęła na walce w środku pola z niewielką przewagą biało-czerwonych. Zwycięski mecz z sensacyjnymi mistrzami Starego Kontynentu 2004 to dobry prognostyk przed spotkaniami kwalifikacyjnymi MŚ 2010?

Ludovic Obraniak na 1:0 i 2:0 dla Polski.

Rzut wolny w wkonaniu Krzynówka podczas meczu Polska - Grecja.

To druga wygrana Polaków w ciągu ostatnich lat - w meczu w 2004 roku (Szczecin) byliśmy lepsi 1:0.

Składy obu drużyn:
Polska: Boruc - Wasilewski, Żewłakow, Dudka, Krzynówek - Błaszczykowski (82. Saganowski), Murawski (74. Jodłowiec), M. Lewandowski, Smolarek (46. Obraniak) - Roger (74. Łobodziński) - R. Lewandowski (54. Brożek)
Grecja: Chalkias - Vyntra, Papastathopoulos (46. Kyrgiakos), Moras (46. Papadopoulos), Spyropoulos - Karagounis (63. Patsatzoglou), Katsouranis, Tziolis (80. Liberopoulos) - Salpingidis (46. Gekas), Samaras, Charisteas (46. Amanatidis).
Sędzia: Kenji Ogiya (Japonia)
Żółte kartki: Wasilewski - Katsouranis, Papastathopoulos.
Widzów: 20 000