Szukaj na tym blogu

czwartek, 7 maja 2009

FAITH NO MORE (video) - KONCERT W GDYNI, 4.7.2009EPIC Faith No More podczas Heineken Open'er Fest 2009.Faith no more - zagrają na Openerze.


Faith No More zagra 4 lipca 2009 koncert w Gdyni na lotnisku Babie Doły. Amerykańska grupa reaktywowała się po 11 latach. Zagrają w składzie z 1988 roku:
  • Mike Patton – wokal
  • Jim Martin – gitara
  • Billy Gould – gitara basowa
  • Roddy Bottum – keyboard
  • Mike Bordin – perkusja
Pierwsze informacje o występie rockowej kapeli z San Francisco pojawiły się na początku roku. Wówczas negocjowali z nimi samorządowcy ze Szczecina, chcący by kultowy zespół wystąpił podczas Szczecin Rock Festival 2009. Na szczęście kapela nie ominęła Polski podczas swojego reaktywacyjnego tourne.

Faith No More znany jest z udanych połączeń heavy metalu z funkiem, progressive rockiem, hip hopem, punkiem, trash metalem i... jazzem.

W swojej 16-letniej karierze nagrali 6 longplay-ów, 4 videoalbumy, 18 singli i 6 kompilacji. Największy sukces odniosły: The Real Thing, Angel Dust, King for a Day... Fool for a Lifetime i ostatni - Album of the Year z 1997 roku. Na 8 czerwca zapowiadana jest kolejna kompilacja hitów - The Very Best Definitive Ultimate Greatest Hits Collection.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty