Szukaj na tym blogu

wtorek, 20 stycznia 2009

AKTUALIZACJA - SCORPIONS, MINOUGE i KOMBII NA 20-LECIE WYBORÓW 4 CZERWCA '89 - MEGAKONCERT GDAŃSK

AKTUALIZACJA
Kylie Minouge, Scorpions, KOMBII, Kora, Lombard i
Tomek Lipiński z Tilt zagrają 4 czerwca 2009 na terenie Stoczni Gdańsk na koncercie z okazji 20 rocznicy wyborów parlamentarnych 4.6.1989 r. Koncert pod hasłem "Zaczęło się w Polsce" zapowiada się intrygująco. Kolejna zmiana co do koncertu - za wstęp trzeba będzie zapłacić symboliczne 10 zł.


Kylie Minouge w hicie lat 80/90 - The Locomotion.


Winds of Change SCORPIONS podczas festiwalu w Sopocie.

***

Informacja z 20 stycznia
Beyonce, Tina Turner, Elton John, Paul McCartney lub Phil Collins - takie nazwiska wymieniane są na udział w koncercie upamiętniającym wybory parlamentarne 4 czerwca 1989 roku. Event z okazji 20. rocznicy symbolicznego końca PRL ma się odbyć w Gdańsku, stolicy Solidarności.


Fot. własna (źródło POLSKA The Times z 20.01.2009)

Impreza miałaby się odbyć na terenie Stoczni Gdańsk - vide koncerty "Przestrzeni Wolności", na sopockim hipodromie lub lotnisku wojskowym w Pruszczu Gdańskim. Raczej nie odbędzie się na lotnisku w Gdyni-Babie Doły - znanych z goszczenia Heineken Open'er Festival. Potrzebny jest teren, który pomieści minimum 200 tys. ludzi - tylu przewidują uczestników organizatorzy eventu (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów RP).

Poza topowym wykonawcą zagranicznym - nie wiadomo czemu nie przewidziano gwiazdy związanej z ruchem antytotalitarnym jak np. U2, Pink Floyd, czy Rolling Stones... - zagrają tuzy polskiej muzyki "sprzeciwu" - Perfekt, Lady Pank, Lombard, Paweł Kukiz, T.Love.

Wiadomość najważniejsza - wejście na koncert będzie bezpłatne!

Będzie mega wydarzenie, czy kompletna porażka?

5 komentarzy:

 1. Wejście bezpłatne??? Największa porażka! Już widzę tabuny pijanych i naćpanych młodocianych obszczymurów pałętających się między widzami i szukających okazji do zadymy albo do kradzieży. A do tego zwali do Gdańska wiocha z całej Polski, bo to przecież jak odpust w parafii. Wolę zapłacić i być na normalnym koncercie, niż przepychać się pod scenę pomiędzy straganami z badziewiem i pijanymi burakami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bez przesady, właśnie bardzo dobrze, nareszcie koncert na który każdy będzie mógł iść, dzisiaj koncerty sa mega drogie i nie każdego na nie stać. Pomysł poprostu rewelacyjny !!! A nasze społeczeństwo to nie tylko buraki, widocznie może Ty tylko w takim sie obracasz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Za darmochę to na Dodę, Feela, Stachurskiego lub inne disco-polo. Już widzę sine od piwska ryje wrzeszczące na koncercie Tiny: "dajta Dodę, dajta Dodę"!
  A jeśli 150-200zł to mega drogo.... No cóż, zawsze można pojechać w okolice Białegostoku i za 5zl być na koncercie aktualnej mega gwiazdy disco-polo w remizie lub w stodole.

  OdpowiedzUsuń
 4. zobaczymy na co Polaków stac bo tym zakichanym kraju jeszcze nic ciekawego nie udało sie

  OdpowiedzUsuń
 5. sam jesteś burakiem wypisując takie rzeczy

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty