Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 1 grudnia 2008

JEAN-MICHEL JARRE W HALI TORWAR - WARSZAWA, 1.12.2008 r.

Obejrzyj boga muzyki elektronicznej w Torwarze!


Źródło. www.jeanmicheljarre.pl

Jean-Michel Jarre po raz kolejny w Polsce. Tym razem z utworami z płyty OXYGENE zagrał na warszawskim Torwarze. Kolejny raz odbyła się fantastyczna impreza wizualno-muzyczna.

Bo Jarre to nie tylko artysta muzyczny. Ten 60-latek ma niezwykły zmysł tworzenia i kompilacji obrazów, laserów i pirotechniki. Jego koncerty to wysublimowane przedsięwzięcia, a wrażenia po nich są długo wspominane. By przypomnieć w tym miejscu chociażby koncert z okazji 25-lecia Solidarności w Gdańsku, gdzie tańczyły stoczniowe żurawie, czy w Zakazanym Mieście cesarskim w Pekinie oraz 12-godzinny maraton.

Artysta jest uwielbiany na całym świecie. Na moskiewski koncert przybyło 3,5 mln fanów! To jeden z dzierżonych przez Jarre'a rekordów Guinessa.

Występ w Torwarze będzie 3. koncertem muzyka w Polsce (wcześniej wspomniana stocznia w Gdańsku i Spodek w Katowicach w 2001 r.). Jest promocją ostatniej, tegorocznej składanki artysty Oxygene Equinoxe Les Chants Magnetiques.

Wejścówki na ten koncert do tanich nie należały, ale to na pewno dobrze wydane (od 175 do 660) złotówki.Jean-Michel Jarre 1. raz w Warszawie, Hala Torwar, 2008r.

3 komentarze:

  1. Byłem na tym koncercie ale jeszcze nie ochłonąłem.To było wspaniałe.Na koncercie zagrano cały (!!!) album "Oxygene" od pierwszej do ostaniej nutki.Cos wspaniałego :) !!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmienie świetne, któego nie dą się osiągnąć w domu, muzyka wspaniała, choć jak na tę cenę oczekiwałem czegoś więcej (choćby Oxygenów 7-11) bo koncert był nieco za krótki. Trochę też za mało wizualizacji (w zasadzie była tylko w dwóch na 9 utworów) i osoby z dalszych rejonów sali miały problemy by coś dostrzec bez wychylania się. Lustro to świetny pomysł zwłaszcza gdy było w nim widać ludzi z trybun - zupełnie jakby sioę zatarła granica między sceną a widzami. Koncert oceniam na 7/10, choć jestem jego fanem od ponad 10 lat. Czekam na kolejny, ale nie w hali - coś a la Gdańsk, gdzie niestety nie mogłem być :(

    OdpowiedzUsuń
  3. Errata: koncert w Spodku był w 1997 roku a nie 2001.

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty