ROBERT KUBICA GRAND PRIX BAHRAJN, 4-6.4.2008

Kubica po raz 2. na podium Formuły 1 w sezonie 2008 (3. raz w karierze).

F. Massa - 1, K. Raikkonen - 2, R. Kubica - 3. - GP Bahrajn 4-6 kwietnia 2008.

...start na stronie Telebimy: F1 Bahrain Kubica BMW

Robert Kubica (BMW Sauber F1 Team) finiszował na 3. miejscu w wyścigu na torze w Bahrajnie podczas trzeciego Grand Prix Formuły 1. Startujący 1. raz w karierze z Pole Position 1 Polak dał się, niestety, wyprzedzić Felipe Massie i Kimi Raikkonenowi z teamu Ferrari. Tuż za podium - 4 lokata. - partner Kubicy z BWM Sauber - Nick Heidfeld. Pierwszy wyprzedził go już na starcie, potwierdzając wyższość technologiczną bolidów Ferrari nad pozostałymi pojazdami F1. Raikkonen potrzebował okrążenia, by - niemal w tym samym miejscu co kolega z teamu - wyprzedzić Kubicę.

Dotychczasowy lider punktacji mistrzowskiej kierowców F1 - Lewis Hamilton (Mc-Laren)- zaliczył dwie kolizje, ukończył wyścig dopiero na 13. miejscu i spadł na 3. miejsce w klasyfikacji, za Kimi Raikkonenem i Nickiem Heidfeldem, Polak jest 5. Dzięki punktom Kubicy i Heidfelda BMW Sauber F1 Team awansował na 1. miejsce w klasyfikacji mistrzowskiej konstruktorów. Na 22 kierowców GP Bahrajnu nie ukończyło 3: Jenson Button (Honda) wycofał się po zderzeniu z bolidem Davida Coultharda (Red Bull Racing), a Sebastian Vettel (Toro Rosso) i Nelson Piquet (Renault) mieli problemy techniczne.