Szukaj na tym blogu

niedziela, 2 grudnia 2007

EURO 2008 LOSOWANIE GRUP


Ani grupa śmierci, ani grupa marzeń

Austria, Chorwacja i Niemcy staną Polakom pierwsi na drodze po Mistrzostwo Europy 2008. Rywali poznaliśmy podczas losowania grup Euro 2008 w szwajcarskiej Lucernie (niedziela 2007-12-02). Pierwsze starcie - 8 czerwca 2008 z Niemcami..., 12 czerwca 2008 zagramy ze współgospodarzami turnieju - z Austrią, na koniec (oby nie całej imprezy) z Chorwacją - 16 czerwca 2008.


GRUPY EURO 2008


Organizatorzy losowania postarali się o oprawę wizualną jak i emocje. Na początek na wielkim telebimie odbyła się błyskawiczna wycieczka po Lucernie okiem kamery. Potem były najpiękniejsze eliminacyjne bramki wszystkich uczestników turnieju i last but not least - losowanie grup.


Relacja POLSAT Sport - znalezione na YouTube.

Zaczęło się od podziału na koszyki (trafiliśmy do czwartego z Francją, Rosją i Turcją, oznaczało to, że z nimi na pewno nie zagramy w rozgrywkach grupowych). A potem było dobieranie kolejnych drużyn - wysokiej jakości animacje dokładania reprezentacji do poszczególnych grup prezentowane były na telebimach we wszystkich krajach-uczestnikach Euro 2008.

Co ciekawe - "skład" naszej grupy przewidział Michał Listkiewicz, prezes PZPN ("POLSKA The Times" wydanie z 1.12.2007). Po losowaniu specjaliści określili mianem "grupy śmierci" grupę C z Francją, Włochami, Holandią i Rumunią. Naszą grupę Leo Beenhakker określił mianem "szczęśliwiej". Oby...

16 drużyn jedzie uszczknąć jak najwięcej z puli 184 mln euro, które na nagrody przeznaczyła UEFA. Mistrz Europy wzbogaci się w sumie o 23 mln euro (7,5 mln. za zwycięstwo w finale, po milionie za każdy wygrany mecz w grupie, 2 mln. za zwycięstwo w ćwierćfinale, a 3 mln. euro w półfinale).


Grupy Euro 2008:
Grupa A: Szwajcaria, Turcja, Portugalia, Czechy
Grupa B: Austria, Polska, Niemcy, Chorwacja
Grupa C: Holandia, Francja, Rumunia, Włochy
Grupa D: Grecja, Rosja, Hiszpania, Szwecja


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty