Szukaj na tym blogu

czwartek, 29 marca 2012

NEW ORDER I JAMIE WOON ZAPOWIEDZIANI NA OPENER'2012 W GDYNI - VIDEOKlasycy nowej fali, post-punku i synthpopu - New Order, oraz przedstawiciel nowej ery w muzyce elektronicznej (R&B i soul wymieszany z dubstepem, post-dubstep) - Jamie Woon zostali ogłoszeni jako kolejni wykonawcy Heineken Open'er Festival 2012 w Gdyni.

New Order to marka sama w sobie. Na rynku muzycznym od 1980 roku (z kilkuletnimi przerwami, powodowanymi osobistymi i biznesowymi konfliktami) wykreowali nowy, charakterystyczny muzyczny styl. Nagrali w tym czasie 8. longplayów. Ostatni reunion rozpoczął się w 2011 roku serią koncertów i zapowiedzią nowej płyty - The Lost Sirens - 8 utworów odrzuconych z poprzednich nagrań sesyjnych.
Koncert New Order podczas Open'era 2012 będzie ich pierwszym w Polsce.Jamie Woon to objawienie 2006 roku brytyjskiej scenie muzycznej. Utalentowany i dobrze się prowadzący, stanowi przeciwieństwo gwiazdy muzycznej. Jego jak na razie jedyna, debiutancka płyta (wydana 5 lat po faktycznym debiucie) - Mirrorwriting, od razu wystartowała w prestiżowym konkursie BBC Sound Of 2011, gdzie Jamie doszedł do finału. Warto wspomnieć, że materiał od A do Z skomponował i napisał sam. Na scenie muzycznej czuje się równie dobrze w towarzystwie wieloosobowego zespołu jak i solo, z gitarą.
O jego talencie muzycznym mogli się przekonać festiwalowicze podczas koncertu Tauron Nowa Muzyka 2011 w Katowicach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty