Szukaj w tym blogu

Ładowanie...

wtorek, 24 stycznia 2012

OSCAR 2012 - NOMINACJE DO NAGRÓD FILMOWYCH DLA W CIEMNOŚCI I KAMIŃSKIEGO



24 stycznia Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do Oscarów 2012. Wśród wyróżnionych są 2. polskie rodzynki - Agnieszka Holland z nominacją dla filmu obcojęzycznego - "W ciemności" i Janusz Kamiński za zdjęcia do "War Horse".





Laureatów 84. edycji jednej z najsłynniejszych nagród filmowych poznamy w niedzielę 26 lutego (w Polsce nad ranem).

ZOBACZ LAUREATÓW OSCARÓW 2011, nagrodzonych w 2010 i zwycięzców w 2009 r.

Najwięcej nominacji dostał "Hugo" - 11, jedną mniej "Artist".

Pełna lista nominowanych
Film
  • "The Artist" - produkcja Thomas Langmann
  • "The Descendants" - produkcja Jim Burke, Alexander Payne i Jim Taylor
  • "Extremely Loud & Incredibly Close" - produkcja Scott Rudin
  • "The Help" - produkcja Brunson Green, Chris Columbus i Michael Barnathan
  • "Hugo" - produkcja Graham King i Martin Scorsese
  • "Midnight in Paris" - produkcja Letty Aronson i Stephen Tenenbaum
  • "Moneyball" - produkcja Michael De Luca, Rachael Horovitz i Brad Pitt
  • "The Tree of Life"
  • "War Horse" - produkcja Steven Spielberg i Kathleen Kennedy
Reżyseria
  • "The Artist" - Michel Hazanavicius
  • "The Descendants" - Alexander Payne
  • "Hugo" - Martin Scorsese
  • "Midnight in Paris" - Woody Allen
  • "The Tree of Life" - Terrence Malick
Pierwszoplanowa rola męska
  • Demián Bichir w "A Better Life"
  • George Clooney w "The Descendants"
  • Jean Dujardin w "The Artist"
  • Gary Oldman w "Tinker Tailor Soldier Spy"
  • Brad Pitt w "Moneyball"
Pierwszoplanowa rola żeńska
  • Glenn Close w "Albert Nobbs"
  • Viola Davis w "The Help"
  • Rooney Mara w "The Girl with the Dragon Tattoo"
  • Meryl Streep w "The Iron Lady"
  • Michelle Williams w "My Week with Marilyn"
Drugoplanowa rola męska
  • Kenneth Branagh w "My Week with Marilyn"
  • Jonah Hill w "Moneyball"
  • Nick Nolte w "Warrior"
  • Christopher Plummer w "Beginners"
  • Max von Sydow w "Extremely Loud & Incredibly Close"
Drugoplanowa rola żeńska
  • Bérénice Bejo w "The Artist"
  • Jessica Chastain w "The Help"
  • Melissa McCarthy w "Bridesmaids"
  • Janet McTeer w "Albert Nobbs"
  • Octavia Spencer w "The Help"
Animacja
  • "A Cat in Paris" - Alain Gagnol i Jean-Loup Felicioli
  • "Chico & Rita" - Fernando Trueba i Javier Mariscal
  • "Kung Fu Panda 2" - Jennifer Yuh Nelson
  • "Puss in Boots" - Chris Miller
  • "Rango" - Gore Verbinski
Scenografia
  • "The Artist" - Laurence Bennett i Robert Gould
  • "Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2" - Stuart Craig i Stephenie McMillan
  • "Hugo" - Dante Ferretti i Francesca Lo Schiavo
  • "Midnight in Paris" - Anne Seibel i Hélène Dubreuil
  • "War Horse" - Rick Carter i Lee Sandales
Zdjęcia
  • "The Artist" - Guillaume Schiffman
  • "The Girl with the Dragon Tattoo" - Jeff Cronenweth
  • "Hugo" - Robert Richardson
  • "The Tree of Life" - Emmanuel Lubezki
  • "War Horse" - Janusz Kaminski
Kostiumy
  • "Anonymous" - Lisy Christl
  • "The Artist" - Mark Bridges
  • "Hugo" - Sandy Powell
  • "Jane Eyre" - Michael O'Connor
  • "W.E." - Arianne Phillips
Film dokumentalny
  • "Hell and Back Again" - Danfung Dennis i Mike Lerner
  • "If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front" - Marshall Curry i Sam Cullman
  • "Paradise Lost 3: Purgatory" - Charles Ferguson i Audrey Marrs
  • "Pina" - Wim Wenders i Gian-Piero Ringel
  • "Undefeated" - TJ Martin, Dan Lindsay i Richard Middlemas
Krótkometrażowy film dokumentalny
  • "The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement" - Robin Fryday i Gail Dolgin
  • "God Is the Bigger Elvis" - Rebecca Cammisa i Julie Anderson
  • "Incident in New Baghdad" - James Spione
  • "Saving Face" - Daniel Junge i Sharmeen Obaid-Chinoy
  • "The Tsunami and the Cherry Blossom" - Lucy Walker i Kira Carstensen
Montaż
  • "The Artist" - Anne-Sophie i and Michel Hazanavicius
  • "The Descendants" - Kevin Tent
  • "The Girl with the Dragon Tattoo" - Kirk Baxter i Angus Wall
  • "Hugo" - Thelma Schoonmaker
  • "Moneyball" - Christopher Tellefsen
Film obcojęzyczny
  • "Bullhead" - Belgia
  • "Footnote" - Izrael
  • "In Darkness" - Polska
  • "Monsieur Lazhar" - Kanada
  • "A Separation" - Iran
Charakteryzacja
  • "Albert Nobbs" - Martial Corneville, Lynn Johnston i Matthew W. Mungle
  • "Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2" - Edouard F. Henriques, Gregory Funk i Yolanda Toussieng
  • "The Iron Lady" - Mark Coulier i J. Roy Helland
Muzyka
  • "The Adventures of Tintin" - John Williams
  • "The Artist" - Ludovic Bource
  • "Hugo" - Howard Shore
  • "Tinker Tailor Soldier Spy" - Alberto Iglesias
  • "War Horse" - John Williams
Muzyka (piosenka oryginala)
  • "Man or Muppet" z "The Muppets" - Bret McKenzie
  • "Real in Rio" z "Rio" - muzyka: Sergio Mendes i Carlinhos Brown, słowa: Siedah Garrett
Krótka animacja
  • "Dimanche/Sunday" - Patrick Doyon
  • "The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore" - William Joyce i Brandon Oldenburg
  • "La Luna" - Enrico Casarosa
  • "A Morning Stroll" - Grant Orchard i Sue Goffe
  • "Wild Life" - Amanda Forbis i Wendy Tilby
Film krótkometrażowy
  • "Pentecost" - Peter McDonald i Eimear O'Kane
  • "Raju" - Max Zähle i Stefan Gieren
  • "The Shore" - Terry George i Oorlagh George
  • "Time Freak" - Andrew Bowler i Gigi Causey
  • "Tuba Atlantic" - Hallvar Witzø
Edycja dźwięku
  • "Drive" - Lon Bender and Victor Ray Ennis
  • "The Girl with the Dragon Tattoo" - Ren Klyce
  • "Hugo" - Philip Stockton i Eugene Gearty
  • "Transformers: Dark of the Moon" - Ethan Van der Ryn i Erik Aadahl
  • "War Horse" - Richard Hymns i Gary Rydstrom
Efekty dźwiękowe
  • "The Girl with the Dragon Tattoo" - David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce i Bo Persson
  • "Hugo" - Tom Fleischman i John Midgley
  • "Moneyball" - Deb Adair, Ron Bochar, Dave Giammarco and Ed Novick
  • "Transformers: Dark of the Moon" - Greg P. Russell, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush i Peter J. Devlin
  • "War Horse" - Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson i Stuart Wilson
Efekty wizualne
  • "Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2" - Tim Burke, David Vickery, Greg Butler and John Richardson
  • "Hugo" - Rob Legato, Joss Williams, Ben Grossman and Alex Henning
  • "Real Steel" - Erik Nash, John Rosengrant, Dan Taylor and Swen Gillberg
  • "Rise of the Planet of the Apes" - Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White and Daniel Barrett
  • "Transformers: Dark of the Moon" - Scott Farrar, Scott Benza, Matthew Butler and John Frazier
Scenariusz adaptowany
  • "The Descendants" - Alexander Payne i Nat Faxon & Jim Rash
  • "Hugo" - John Logan
  • "The Ides of March" - George Clooney, Grant Heslov i Beau Willimon
  • "Moneyball" - Steven Zaillian i Aaron Sorkin na podstawie książki Stana Chervina
  • "Tinker Tailor Soldier Spy" - Bridget O'Connor i Peter Straughan
Scenariusz oryginalny
  • "The Artist" - Michel Hazanavicius
  • "Bridesmaids" - Annie Mumolo & Kristen Wiig
  • "Margin Call" - J.C. Chandor
  • "Midnight in Paris" - Woody Allen
  • "A Separation" - Asghar Farhadi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty