Szukaj na tym blogu

czwartek, 15 września 2011

POLSKA - SŁOWACJA 3:0 | ĆWIERĆFINAŁ ME SIATKARZY 2011 (WIDEO)

Do 23, 17 i 19 wygrali mecz o półfinał ze Słowakami siatkarze biało-czerwonych. Ten mecz był jakby przeciwieństwem środowego pojedynku z Czechami, gdy Polakom wiele nie wychodziło, a dodatkowo Pepiki postawili wysoką poprzeczkę.

Końcówka wygranego meczu Polska - Czechy, ME 2011.

W czwartek Nowakowski zaliczył asy serwisowe, Kurek przełamywał słowacki blok, Jarosz bił po skosie, Kubiak blokował, Żygadło udanie rozgrywał polskie ataki.

Jedynie 1. set wprowadził pewną nerwówkę w poczynania biało-czerwonych siatkarzy i emocje kibiców. Bo na prowadzenie wyszli dopiero przy stanie seta 12:11. Drugi set był wyrównany tylko do wyniku 15:15. Potem Kurek i spółka odjechali. W ostatniej odsłonie meczu walka punkt za punkt toczyła się jeszcze krócej, bo do stanu 7:7. Zwycięstwo zapewnił Polakom Kubiak, który sprytnie obił potrójny blok Słowaków.

Polacy idą na obronę europejskiego czempionatu, wywalczonego w 2009 r.?

Składy zespołów
  • Słowacja: Skladany, Divis, Kmet, M.Nemec, Sopko, Kohut, Ondrusek (libero) oraz R.Nemec, Hupka, Bencz, Zatko;
  • Polska: Żygadło, Jarosz, Kurek, Kubiak, Nowakowski, Możdżonek, Ignaczak (libero).