Szukaj na tym blogu

środa, 3 sierpnia 2011

WISŁA KRAKÓW VS LITEKS ŁOWECZ 3:1 - REWANŻ, BRAMKI, WIDEO | ELIMINACJE CHAMPIONS LEAGUE

Wisła Kraków o krok od udziału w grupowej fazie Ligi Mistrzów 2011/2012, w IV rundzie eliminacji do tych elitarnych rozgrywek piłkarskich. Wszystko dzięki dwóm golom Izraelczyka Meliksona (42' i 56' z karnego) i trafieniu Czarka Wilka (84'). Biała gwiazda pokonała w Krakowie po raz drugi bułgarski Litex Łowecz. Na pewno zagra już w Lidze Europejskiej.

W pierwszym meczu Wisła pokonała Liteks w Łoweczu 2:1 (zobacz relację). Na nieco ponad 20 minut do końca krakowiaków otrzeźwił Bodurov strzelając bramkę na 2 do 1. Od 76 minuty bułgarski zespół grał jednak w 10. po czerwonej kartce dla Yelenkovicha. Zapał łoweczan ostudził w 84 minucie Wilk (który wszedł na boisko zaledwie 10 minut wcześniej) strzelając na 3:1.

W dwumeczu Wisła odprawiła Litex 5:2. Na pocieszenie Bułgarom została IV runda eliminacji do Ligi Europejskiej.