Szukaj na tym blogu

niedziela, 31 lipca 2011

POLSKA GRUPA ELIMINACJI DO MISTRZOSTW ŚWIATA 2014 W BRAZYLIIAnglia, Ukraina, Czarnogóra, Mołdawia i San Marino to rywale biało-czerwonych w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii. Czy polscy piłkarze będą w stanie awansować z grupy H? O bezpośrednim awansie możemy chyba tylko pomarzyć.


Historyczny remis Anglia-Polska na Wembley - 1973 r.

Ale i o drugie miejsce premiujące do walki o awans na MŚ 2014 (baraże rozegra między sobą osiem najlepszych drużyn, które zajmą w fazie grupowej drugie miejsca) będzie niezwykle trudno.


Anglia pokonuje Polskę 2:1 w eliminacjach do MŚ 2010 w Niemczech.

Patrząc na liczby - konkretnie ranking FIFA - jesteśmy dopiero na czwartym miejscu wśród grupowych przeciwników (69. pozycja). Wyprzedzają nas oczywiście Anglicy (6.), ale i Czarnogórcy (17.) oraz Ukraińcy (45.). Za nami 85. Mołdawia i parias piłkarskiego świata - amatorzy z San Marino (ex aquo ostatnie, 203. miejsce w zestawieniu).


Mecz z Ukrainą na remis 1:1.

Bilanse bezpośrednich meczów z poszczególnymi przeciwnikami eliminacyjnymi też nie stawiają nas w pozycji faworyta. Z Anglikami bilans 10 porażek-1 zwycięstwo-6 remisów (wg. archiwum PZPN), z Ukrainą porażka-2 remisy-2 zwycięstwa. Tylko z potyczek z San Marino i Mołdawią wieje optymizmem - 6 zwycięstw, w tym ostatnie 10:0 z amatorami z włoskiego księstwa oraz 3 zwycięstwa nad Mołdawianami. Sporą niewiadomą będą na pewno potyczki z nieprzewidywalną reprezentacją Czarnogóry...


Lanie San Marino 10:0.

Wszystko zweryfikuje boisko. Wy jak obstawiacie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty