Szukaj na tym blogu

środa, 6 lipca 2011

ATRAKCJE 5. FESTIWALU DWA BRZEGI 2011 | KAZIMIERZ DOLNY i JANOWIEC NAD WISŁĄ - 30.7-7.8W malowniczych Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą odbędzie się w dniach 30 lipca - 7 sierpnia 5. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI. Podczas ponad tygodniowego eventu będzie można posłuchać muzyki (nie tylko filmowej), obejrzeć ciekawe i zarazem unikatowe produkcje filmowe, zobaczyć wystawę zdjęć i rzeźb, obejrzeć ciekawe spektakle oraz wziąć udział w warsztatach dziennikarskich, fotograficznych i filmowych pod okiem profesjonalistów.


SBB na Festiwalu DWA Brzegi 2010.

Sekcje festiwalowe to Viaggio in Italia - przegląd filmów włoskich neorealistów, świat pod namiotem - przegląd najlepszych filmów z największych festiwali, mockumentaries – pokazy filmów, które posługują się formą dokumentalną do opowiedzenia historii nie zawsze prawdziwych, na krótką metę, krótkie do kin! i niezależny konkurs filmów krótkometrażowych - czyli świat krótkich form filmowych, do tego I Bóg stworzył aktora-Zbigniew Zamachowski, którego zostanie zaprezentowana retrospektywa jego ról, a także retrospektywy Roberto Rosselliniego i Andrzeja Kondratiuka oraz miniretrospektywy Grzegorza Królikiewicza, Leonardo Sciascia, Liliana Cavani i Pablo Larraina. Nie zabraknie spotkań z tuzami filmu, teatru i muzyki. W ramach sekcji muzyka - moja miłość zagrają Daniel Melingo, Hemail – Szamburski, Zakrocki, Wójciński i Szpura, Ludojad, Miąższ, Nic Do Ukrycia - Andrzej Bienias z Stowarzyszeniem Konstruktorów Słów i Dźwięków oraz Rykarda Parasol. Odbędzie się również koncert pieśni Mieczysława Karłowicza i Ignacego Jana Paderewskiego oraz pieśni Powstania Warszawskiego. Swoje prace wystawią: Janusz Kobyliński - 4 PARTYTURY (fotografia), Tomek Sikora - ODSŁONY MIĘĆMIERZA (fotografia) i Józef Wilkoni - rzeźby i ilustracje. Wystawiony zostanie spektakl Zamach na MoCarta.


Kołysanka zespołu Miąższ.


Zespół Hemail podczas próby.

Organizatorem festiwalu są samorządy miast Kazimierz Dolny n/Wisłą i Janowiec n/Wisłą oraz województwa lubelskiego, Stowarzyszenie Dwa Brzegi i TVP.

Bilety
Informacja wkrótce.


Festiwal DWA BRZEGI 2011 w Kazimierzu Dolnym i Janowcu n/Wisłą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty