Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 23 maja 2011

ERA NOWE HORYZONTY 2011 | FILMY, KONCERTY, BILETY - WROCŁAW - 21-31.7Retrospektywy filmów Munka, Gilliama, Wilczyńskiego, Dumonta, Breien i Smitha, przegląd Czerwonych Westernów, czyli przedstawicieli gatunku powstałego w bloku wschodnim, Za różową kurtyną, czyli pokazy japońskiej erotyki pinku eiga, pokazy filmów Round Midnight - Nocne Szaleństwo, filmoteka z Norwegii bez granic, wystawy, koncert Nicka Cave'a & Grinderman oraz Icon Orchestra, czyli Erotikon z muzyką na żywo, a także pokaz specjalny Piny (3D) Wima Wendersa to główne atrakcje przygotowane na 11. Międzynarodowy Festiwal Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Źródło. materiał organizatora

Mimo że festiwal zaplanowano na dziesięć dni (21-31 lipca) uczestnicy będą musieli się mocno nagimnastykować, żeby zdążyć na wszystkie atrakcje ENH.


Fragmenty PINY Wima Wendersa.

Podczas samych konkursów zaprezentowane zostanie kilkadziesiąt produkcji w ramach:
  • Międzynarodowy Konkurs NOWE HORYZONTY - 14 premierowych, osobistych, często prowokacyjnych filmów z całego świata. Jury przyzna Grand Prix dla najlepszego filmu i 20 000 euro. Filmy powalczą też o nagrodę publiczności oraz - po raz drugi - o prestiżową nagrodę FIPRESCI, przyznawaną przez krytyków filmowych zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych.
  • Międzynarodowy Konkurs FILMY O SZTUCE - pełnometrażowe, autorskie dokumenty, zainspirowane różnymi dziedzinami i kierunkami w sztuce dawnej i współczesnej. Międzynarodowe jury przyzna nagrodę w wysokości 10 000 euro.
  • Konkurs NOWE FILMY POLSKIE - kilkanaście pełnometrażowych fabuł i dokumentów, które trafiły właśnie na ekrany kin lub będą miały we Wrocławiu polską premierę. Najlepszym przypadnie Wrocławska Nagroda Filmowa ufundowana przez Prezydenta Wrocławia w wysokości 100 000 zł i nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego za debiut w wysokości 40 000 zł.
  • Konkurs POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE
  • Konkurs EUROPEJSKIE DEBIUTY KRÓTKOMETRAŻOWE - produkcje do 30 min. nagrody po 1000 euro zostaną przyznane w kategorii filmu fabularnego, dokumentu i animacji.
  • Panorama - filmy nagradzane na światowych festiwalach, realizowane przez uznanych twórców i właśnie odkryte nowe talenty.
  • Trzecie oko - cykl pokazów specjalnych, na który składają się filmy artystów wizualnych, dla których kino staje się narzędziem ekspresji.
  • Dokumenty, eseje - autorskie wizje rzeczywistości, klasyczne i niekonwencjonalne dokumenty.

Bilety
koncert Nicka Cave'a
- 180 zł do końca czerwca (potem 210 zł);
- 120 zł/140 zł (j.w.)
Kup teraz na www.ticketpro.pl
Karnet na pokazy festiwalowe na stronie organizatora (po zalogowaniu) - www.enh.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty