Szukaj na tym blogu

wtorek, 15 marca 2011

BEATYFIKACJA NA TELEBIMIE - GDAŃSK


Już niebawem, 1 maja, odbędzie się w Rzymie beatyfikacja Jana Pawła II. Główne uroczystości rozpoczną się na placu św. Piotra w Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 10. Na liturgię, której przewodniczyć będzie Benedykt XVI, niestety nie ma biletów. Na plac w okolicach Watykanu wierni będą wpuszczali przez służby porządkowe. Natomiast dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w uroczystościach bezpośrednio, w wielu polskich miastach zostaną postawione telebimy. Także mieszkańcy Gdańska będą mogli obejrzeć bezpośrednią relację z beatyfikacji na telebimach.

Jan Paweł II


W Trójmieście na razie tylko Gdańsk zapowiedział ustawienie telebimów. Natomiast mieszkańcy Sopotu czy Gdyni albo będą musieli przybyć tego dnia do Gdańska, albo zdecydować się na przeżywanie w kameralnym gronie, czyli przed telewizorem w domowym zaciszu.

Czy w pozostałych miastach włodarze również wyjdą z taką inicjatywą nie wiadomo. Joanna Grajter z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdyni podaje, że władze miasta nie planują wystawiania telebimów. Na taką akcję mogą się jednak zdecydować gdyńskie parafie.

Gdzie będą ustawione telebimy?

W Gdańsku główny telebim ustawiony będzie m.in. w bazylice Mariackiej. Z możliwości wspólnego uczestnictwa w uroczystości skorzystają też mieszkańcy gdańskiej Zaspy. Ustawienie telebimu przed kościołem zapowiada tamtejszy proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej - ks. Kazimierz Wojciechowski. Telebimy pojawią się również poza Trójmiastem, w pobliskich Pelplinie. Tam uroczystości beatyfikacyjne będzie można obejrzeć na wielkim ekranie w Miejskim Ośrodku Kultury.

1 komentarz:

  1. Telebim w Bazylice Mariackiej w Gdańsku zapewnił zespół Art Zone Events :)
    ----------------------------
    www.aze.pl
    blog.aze.pl

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty