Szukaj na tym blogu

środa, 5 stycznia 2011

SHREK W TEATRZE MUZYCZNYM, GDYNIACieszący się ogromną popularnością musical "Shrek" przybył w końcu do Europy. W maju na londyńskim West Endzie odbędzie się jego europejska premiera. Jesienią 2011 roku sztukę tą wystawi Teatr Muzyczny w Gdyni.


Shrek The Musical Broadway Show Feature


Jedenaście lat temu "Shrek" zdobył Oskara za najlepszy pełnometrażowy film animowany. W kolejnych latach doczekał się swoich kontynuacji: "Shrek2" (2004), "Shrek Trzeci" (2007) oraz "Shrek Forever" (2010). W 2008 roku miała miejsce światowa premiera musicalu "Shrek", sztuka już po kilku miesiącach trafiła na Broadway.

Polską wersję będzie reżyserował Maciej Korwin.

W rolę Shreka wcieli się prawdopodobnie Bernard Szyc. Na pozostałych wykonawców zostanie zorganizowany casting .

Przekładem musicalu "Shrek" zajął się Bartosz Wierzbięta, autor polskich dialogów do filmu.

Nie jest jeszcze znany budżet przedsięwzięcia. Wiadomo jednak, że na znanym nowojorskim Broadway wyniósł on blisko 30 mln dolarów.

Historia zielonego ogra, na podstawie książki "Shrek!" autorstwa Williama Steiga, zdobyła popularność na całym świecie. Świetne dialogi i dobry humor zostały docenione przez widzów. W Polsce niezapomniany dubbing to zasługa użyczenia swoich głosów m.in. przez: Jerzego Stuhra, Zbigniewa Zamachowskiego i Wojciecha Malajkata.

Najszybciej dwa lata po gdyńskiej premierze, prawa do musicalu będzie mógł uzyskać inny polski teatr, stąd jedyna i wyjątkowa okazja aby zobaczyć sztukę w Gdyni!Teatr Muzyczny w Gdyni na mapie

2 komentarze:

  1. gdzie się na ten casting trzeba zgłosić?
    proszę o informację:pam04_2009@o2.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Szyc bedzie Szreka grac znow na ksztalt Skrzypka...nudy...
    a Fionu zagra Reznikow?

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty