Szukaj na tym blogu

środa, 18 sierpnia 2010

POLSKA - BRAZYLIA 3:2 W ERGO ARENA - GDAŃSK-SOPOT (FOTO i WIDEO)

18. sierpnia 2010 roku przejdzie do historii z dwóch powodów. Pierwszy to wygrana (co prawda w sparingu, ale zawsze) 3:2 siatkarzy Polski z reprezentantami Brazylii po emocjonującym meczu. Po drugie mecz był inaugurującym otwarcie hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena Gdańsk-Sopot.

Fot. własne
polska brazylia ergovolleyball poland brasilia

Biało-czerwoni zaczęli dobrze od wygranych do 21 i 18. Wpadło kilka asów serwisowych. Kilka krótkich piłek Zagumnego rozmontowało brazylijską obronę. Canarinhos popełnili też kilka niewymuszonych błędów. Druga odsłona spotkania to całkowite przeobrażenie pola gry. Dwa kolejne sety Polacy przegrali i to w słabym stylu - do 14 i 17. Kanarki zdobywały punkty z szybkich rozegrań akcji, po bloku, z serwisu. Biało-czerwonym nie wychodziło praktycznie nic. Spotkanie musiał rozstrzygnąć tie-break, który od prowadzenia dobrze zaczęli Polacy, ale Canarinhos doszli naszych i końcówka seta była niezwykle emocjonująca, grana na przewagi. Ostatecznie podopieczni Castellaniego wygrali 20:18.

Kibice oszaleli. Hala zadrżała w posadach. Wszystko skończyło się szczęśliwie i to no otwarcie nowego obiektu sportowego. To dobrze wróży na okoliczność przyszłych imprez w Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu.

Graczem meczu - MVP - został wybrany Michał Winiarski. Zwycięska drużyna zagarnęła w nagrodę 50 tys. euro.

Spotkanie w Ergo Arenie było pierwszy zwycięstwem polskich siatkarzy nad brazylijskimi od 2002 roku.


Składy:
  • Polska: Michał Bąkiewicz, Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak (libero), Karol Kłos, Bartosz Kurek, Grzegorz Łomacz, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Mariusz Wlazły i Paweł Zagumny.
  • Brazylia: Dante Amaral, Bruno, Mario Junior (libero), Lucas, Marlon, Murilo, Rodrigao, Sidao, Theo i Vissotto.


Michał Winiarski MVP spotkania Polska-Brazylia, 18.8.2010.

volleyball, hala sportowa sopot kamienny potok, gdańsk żabianka, canarinhos, ergo arena (hestia)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty