Szukaj na tym blogu

czwartek, 20 maja 2010

DEAD WEATHER, WILD BEASTS, DIE ANTWOORD NA OPEN'ER 2010 - GDYNIA

The Dead Weather, Wild Beasts i Die Antwoord to kapele, które zapowiedziano na festiwalowy weekend 1-4 lipca 2010 roku na lotnisku w Babich Dołach w Gdyni.

Każda prezentuje zupełnie inny klimat muzyczny, każda ma inną historię, ale wszystkie zagrają dla kilkudziesięciotysięcznej publiki Heineken Open'er Festival po raz pierwszy.

Kapela The Dead Weather sfromowana w 2009 roku z muzyków z The Kills - Alison Mosshart, The White Stripes i The Raconteurs - Jack White i Jack Lawrence oraz z Queens of the Stone Age - Dean Fertita gra alternatywnego i blues rocka. Będzie promował swoją drugą studyjną płytę Sea of Cowards.Brytyjczycy z Wild Beasts to wschodząca gwiazda indie i art rocka, barokowego i sennego popu i postpunka. Jak stosunkowo łatwo jest określić charakter pierwszych dwóch stylów muzycznych, tak kolejnych trzeba już posłuchać, żeby zrozumieć.Muzycy z Die Antwood rapują, grają rave i hip&hop w afrykańskim stylu Zef. Nic dziwnego, zespół tworzy trzech południowoafrykańczyków - Ninja, Yo-Landi Vi$$er and DJ Hi-Tek. Grają wspólnie od roku. Debiutancki album $O$ dostępny jest za free w Internecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty