Szukaj na tym blogu

wtorek, 20 kwietnia 2010

INTER MEDIOLAN POKONUJE FC BARCELONA 3:1 w PÓŁFINALE LIGI MISTRZÓW 2009/2010

FC Barcelona niespodziewanie przegrała 1:3 pierwszy półfinałowy mecz Ligi Mistrzów 2009/2010 z Interem w Mediolanie.

Tym samym niebiesko-czarni zrewanżowali się blau-grana za porażkę w grupowej fazie LM z 24 listopada w Barcelonie 0:2 i mają całkiem przyzwoitą zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem półfinałowym za 2 tygodnie na Camp Nou.

Mecz - określony mianem przedwczesnego finału - należał do tych emocjonujących i pełnych walki właśnie. Na San Siro pierwsi cieszyli się kibice hiszpańscy w 19. minucie po golu Pedro. Po 11 minutach bramką odpowiedział Sneijder. Druga połowa otworzyło trafienie Maicona na 2:1 dla Interu, a przypieczętował zwycięstwo 3:1 Milito w 61 minucie.

Zawodnicy niebiesko-czerwonych próbowali i próbowali, ale bezskutecznie. Trenerowi mediolańczyków Jose Murinho udało się wyłączyć z gry Messiego i Ibrahimovica. Pepe Guardiola ratował się Pique, który próbował, próbował i próbował, ale bezskutecznie. Swoistej zemsty dokonał Eto'o, którego nie chciał Guardiola w Barcelonie, a z którego podania padła 3. bramka.

FC Barcelona po raz pierwszy w tej edycji Ligi Mistrzów pokonana! Rewanż 28 kwietnia.

Bramki
Pedro (19.) - 0:1, Sneijder (30.) - 1:1, Maicon (48.) - 2:1, Milito (61.) - 3:1.