Szukaj na tym blogu

środa, 18 listopada 2009

POLSKA - KANADA 1:0 W SPARINGU, BOJKOT PZPN - BYDGOSZCZ, 18.11.2009

Młody wilczek, 20-letni Maciej Rybus strzelił jedynego i jak się okazało zwycięskiego gola w meczu towarzyskim Polska - Kanada w Bydgoszczy. Tym samym Polacy polepszyli bilans spotkań z Kanadyjczykami do stanu 5:0.

Nie tylko Rybus mógł strzelić bramkę Kanadzie. Sytuacje bramkowe zepsuło kilku biało-czerwonych. Najlepsze 2. "sam na sam" z bramkarzem klonowego liścia miał Robert Lewandowski. Jednego gola nie uznał sędzia. Z kolei Małecki trafia w słupek.
Kilka razy nie popisali się polscy obrońcy pozwalając Friendowi, Radzińskiemu i Jacksonowi strzelić na bramkę Kuszczaka/Szczęsnego.

Smuda o meczu po meczu.

Składy:
Polska
Kuszczak (46' Szczęsny) - Rzeźniczak (65' Kowalczyk), Żewłakow, Sadlok, S.Gancarczyk - Peszko, Dudka, Obraniak (88' Małecki), Kosowski (69' J.Gancarczyk) - Rybus (77' Majewski) - Lewandowski;
Kanada
Hirschfeld - Klukowski, Stalteri, McKenna, Jakovic - Hutchinson, de Jong (70' Simpson), de Guzman, Peters - Friend (64' Jackson), Radzinski (84' Hume).

P.S. Bojkot PZPN się nie udał - trybuny bydgoskiej Zawiszy może nie wypełniły się do ostatniego miejsca, ale widzów na pewno było kilkanaście tysięcy i dopingowali biało-czerwonych... kulturalnie.

* * *

Polscy piłkarze zmierzą się z reperzentacją Kanady podczas towarzyskiego meczu na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy 18 listopada 2009 roku. To drugi ze sparingów biało-czerwonych pod wodzą nowego trenera reprezentacji - Franciszka Smudy. Debiut okazał się niezbyt udany - w Warszawie Polska przegrała z Rumunią 0:1.



Kanadyjska reprezentacja jest sklasyfikowana na... 53. miejscu w rankingu FIFA. To o trzy pozycje wyżej niż Polacy, po odpadnięciu w eliminacjach Mistrzostw Świata 2010 w RPA. Tymczasem w ojczyźnie klonowego liścia piłka nożna to sport niszowy, a status narodowego ma hokej. Nic więc dziwnego, że Kanadyjczycy nie mogą pochwalić się żadnymi sukcesami na tym polu, nie licząć zdobycia Złotego Pucharu CONCACAF w 1991 roku (odpowiednik Mistrzostw Europy, ale z takimi drużynami jak: Gwatemala, Gwadelupa, Kostaryka, Jamajka, Honduras, Panama, Trynidad i Tobago) oraz jednokrotnego zakwalifikowania się do finałów Mistrzostw Świata w 1986 r.
W historii spotkań - 4. - obu reprezentacji to Polska była zawsze górą. W 1973 r. - 3:1 w Toronto, 8:1 w Montrealu i 4:1 w Toronto w 1975 r. oraz 2:1 w Toronto w 1988 r. Bilans bramkowy - 4:17.
Jak będzie w Bydgoszczy?

Transmisja spotkania o godz. 16.45 na kanale TVP1.

W Bydgoszczy odbędzie się kolejna akcja rejestrowanego obecnie stowarzyszenia SOS dla Polskiej Piłki. Kibice pod egidą organizacji mają zbojkotować mecz. Jak twierdzą przedstawiciele stowarzyszenia nie są przeciwko reprezentacji i trenerowi Smudzie, a degrengoladzie panującej we władzach PZPN. W środę serwis internetowy www.pzpn.pl miał kłopoty z działaniem...
W odpowiedzi na tą akcję kibole, m.in. ze sprawami karnymi dostają wejściówki od PZPN, by zapełniać trybuny i zagłuszać przeciwników związku... No comment.

Smuda zapowiedział jak będzie budował kadrę na Euro 2012: 2010 rok będzie przeznaczony na selekcję - jeżdżenie na mecze, oglądanie zawodników, zbieranie materiałów. Każdemu, szczególnie z polskiej ligi, zamierza zadać "pracę domową". Nad błędami popełnianymi w kadrze każdy ma pracować w klubie. Pokażę, co robi źle, i potem nie chcę tego widzieć w lidze. Inaczej więcej go nie powołam. A na mecze towarzyskie - których przecież nie zabraknie - powołania mają dostać najlepsi z każdego klubu Ekstraklasy.


Polska vs Kanada - sparing w Bydgoszczy 2009.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty