Szukaj na tym blogu

środa, 7 października 2009

ROBERT KUBICA - Z BMW SAUBER DO RENAULT, FORMUŁA 1 2010

Zamienił Robert Kubica siekierkę na kijek? Przejście naszego rajdowca z BMW Sauber F1 Team do Renault oficjalnie już potwierdzono. We francuskim teamie Kubica zastąpić ma Fernando Alonso, który podpisał kontrakt z Ferrari.

Robert Kubica (na dole, z lewej) wskoczy na miejsce Fernando Alonso (nad nim).
Źródło. www.formula1.com


To swoisty powrót do korzeni - w tym zespole Robert stawał pierwsze kroki na torach Formuły 1, jako kierowca testowy (za wygranie World Series by Renault mógł przejechać 41 okrążeń toru w Barcelonie, uzyskał lepszy czas od etatowego kierowcy testowego Renault, Francka Montagny'ego!). Kontrakt podpisał jednak 20 grudnia z teamem BMW Sauber. Po 3. sezonach bardziej porażek i niespełnionych, a zapowiadanych obietnic, niż sukcesów i ogłoszeniu wycofania się bawarskiego teamu z F1, przyszedł czas na zmiany. Oby na lepsze, niż pierwsze zwycięstwo dopiero w 2008 roku (Montreal w Kanadzie), 4. miejsce w klasyfikacji generalnej w 2008 roku i 2. w klasyfikacji konstruktorów w 2007 r.
Sezon 2009 miał być wielkim odskokiem, okazał się być serią ciągłych i upokarzających porażek. F1.09 BMW-Suaber nie dojechał do mety podczas Grand Prix w Malezji, Monako i we Włoszech. W pozostałych kończył na miejscach 11.-18. Najwyżej - 4-ty - był w Grand Prix Belgii.

O Kubicę starały się również ekipy Toyoty i Williamsa. Nad pierwszą wisi jednak jeszcze wciąż widmo rezygnacji ze startów w sezonie 2010 lub kolejnych.

Kto zostanie partnerem Kubicy w Renault? Na rynku transferowym pojawili się Fin Kimi Raikkonen, zwalniany po zakończeniu sezonu z Ferrari. Mówi się też o Brazylijczyku Rubensie Barrichello z Brawn GP. Być może także Jenson Button, jeśli nie dogada się z szefami ww. teamu w sprawie podwyżki zarobków w 2010 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty