Szukaj na tym blogu

czwartek, 22 października 2009

ROBERT KUBICA - PODSUMOWANIE SEZONU 2009 FORMUŁY 1

Robert Kubica nie zaliczy sezonu 2009 Formuły 1 do udanych. Defektowy, niedopracowany bolid, złe decyzje teamu podczas wyścigów Grand Prix, a wreszcie kryzys gospodarczy, który dopadł samochodowe koncerny (w tym BMW), a co za tym idzie stajnie F1 - BMW Sauber F1 Team zdecydował o wycofaniu się z udziału w sezonie 2010 - spadły na głowę naszego mistrza jak egipskie plagi. Światełkiem w tunelu jest kontrakt podpisany przez Kubicę z Renault F1.

Źródło. www.automobilesreview.com

Złośliwi mówią jednak teraz, że Robert podpisał cyrograf z największymi oszustami Formuły 1. Dla polskiego kierowcy to jednak powrót do korzeni - w tej stajni bowiem przejechał pierwsze okrążenia na torach F1 w bolidzie F1.

Jak przebiegnie współpraca obiecującego i perspektywicznego kierowcy, za jakiego uchodzi Kubica z francuskim teamem w sezonie 2010?

Renault w trwającym 60 sezonie Formuły 1 radzi sobie, mówiąc łagodnie, śerdnio. W 17. (na 18.) wyścigach kierowcy z tej stajni zdobyli 26 punków dla siebie (punktował tylko Fernando Alonso, który przechodzi do Ferrari) i 26 na konto konstruktorów. Team zajmuje 3 miejsce od końca w tej drugiej klasyfikacji (na 10 zespołów).

BMW Sauber F1 Team jest w niewiele lepszej pozycji - z 32 punktami zajmuje 7 lokatę w klasyfikacji konstruktorów. To gigantyczny spadek po ubiegłorocznym 3. miejscu (przy 11 teamach). Podobnie jest z wynikami indywidualnymi kierowców. Kubica zdobył 17, a Nick Heidfeld 15 punktów. Zawodność bolidu BMW Sauber F1.09 nie pozwoliła jednak ukończyć Robertowi 3., a Nickowi 2. Grand Prix. Njawyższe - 2. miejsce Kubica wyjeździł w GP Brazylii (Heidfeld w GP Malezji). Większość tegorocznych wyścigów obaj kierowcy BMW Sauber kończyli jednak sklasyfikowani w drugich dziesiątkach.

Co Robert Kubica pokaże w sezonie 2010 w Renault? Bolidy R29 też nie spisywały się w tym roku najlepiej...

Źródło. www.niot.net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty