Szukaj na tym blogu

środa, 29 lipca 2009

BWM SAUBER REZYGNUJĄ Z FORMUŁY 1 W 2010 r. CO Z KUBICĄ?

W jakich barwach będzie w przyszłym sezonie Formuły 1 jeździł Robert Kubica, po tym jak BMW Sauber F1 Team ogłosił wycofanie się z udziału w rywalizacji w przyszłym sezonie. Oficjalny powód to szalejący kryzys gospodarczy. Nieoficjalnych jest znacznie więcej.


Pierwsza w karierze wygrana Kubicy w F1 - Montreal, Kanada - 2008.

Bolid BMW Sauber F1.09 okazał się kompletną porażką konstrukcyjną. Kierowcy Robert Kubica i Nick Heidfeld nie osiągnęli w tym sezonie żadnych sukcesów, często kończąc Grand Prix w alejach serwisowych z powodu awarii - przypomnijmy, że przedsezonowym założeniem było mistrzostwo świata...
Do tego nałożyła się atmosfera w teamie - kierowcy narzekali na brak wsparcia mechaników i zaplecza konstruktorskiego, przy czym większe problemy miał Kubica niż klubowy rodak Heidfeld.
Brak sukcesów na torze, a w związku z tym spadek zainteresowania sponsorów natychmiast przełożył się na wpływy do kasy teamu.

Zerwanie umowy na występy w kolejnych sezonach z Międzynarodową Federacją Samochodową, szefostwem Formuły 1 i Związkiem Zespołów F1 będzie na pewno team BMW Sauber kosztował.

Jaki los czeka kierowców i zaplecze techników? Będziemy informować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty