Szukaj na tym blogu

wtorek, 5 maja 2009

RED BULL PAPER WINGS 2009 - POLACY Z SUKCESAMI W SALZBURGU

Mistrzostwa świata Red Bull Paper Wings w Salzburgu 2009 za nami. Emocje jednak wciąż wielkie, bo w tym roku, w Hangarze 7 Polacy pokazali klasę zajmując wysokie lokaty w poszczególnych konkurencjach finałowych. Radość tym większa, bo w dwudniowych zawodach uczestniczyło ponad 250 studentów z 83 krajów, a we wcześniejszych eliminacjach krajowych dziesiątki zawodników więcej. Kto by przypuszczał, że papierowe samolociki mogą dostarczyć tyle frajdy.

Elita polskich papierowych lotników. Źródło. materiały organizatora

Polacy jako jedyni mieli w ścisłych finałach 3. reprezentantów, w każdej dyscyplinie zawodów. Za to skoczyli w tandemie ze spadochronem.A poniżej wyniki Polaków w poszczególnych konkurencjach:
  • lot akrobatyczny - 2. miejsce Tomka Chodyry;
  • lot na dystans - 4. lokata Macieja Mazura (40 metrów);
  • lot na czas - 9. pozycja Witolda Bądkowskiego (czas 7,47 sek.).

Tomek Chodyra (pierwszy z lewej) na podium zawodów lotów akrobatycznych. Źródło. materiały organizatora

Red Bull Paper Wings to międzynarodowe studenckie zawody w konstruowaniu i rzucaniu papierowymi samolotami. Zawodnicy otrzymują jedynie kartkę papieru formatu A4 a kluczem do sukcesu jest jej odpowiednie złożenie. Wyjątkiem jest jedynie kategoria lotu akrobatycznego - konstruktorzy biorący w niej udział mogą wykorzystać papierowe samoloty zbudowane wcześniej przy użyciu dowolnych technik budowy, takich jak klejenie czy cięcie. Ewolucje wykonane przez samolot są następnie oceniane przez 3. sędziów.

Uczestnicy zawodów 2009. Źródło. materiały organizatora

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty