Szukaj na tym blogu

środa, 27 maja 2009

BARCELONA - MANCHESTER 2:0 (wynik), FINAŁ LIGI MISTRZÓW 2008/2009

Finał Ligi Mistrzów 2009, 27 maja; godzina 20:45, Rzym lub TVP2 ;).
Obie drużyny miały możliwość historycznego zdobycia Pucharu Ligi Mistrzów UEFA - Barcelona po raz pierwszy w historii hiszpańskich klubów jako potrójny zwycięzca ligi, pucharu Hiszpanii i tryumfator LM, Manchester jako pierwszy w historii obrońca pucharu. Świętowali piłkarze i kibice granatowo-bordowych.

Zawodnicy Manchester Utd. grali przez pierwsze 10 min I połowy oraz pierwsze 10 i ostatnie 15 min II poł. Resztę czasu piłkę podawali sobie piłkarze Barcy, przy nieporadności MU. Ci ostatni nie potrafili narzucić swojego stylu gry, jakby nie mieli pomysłu na granatowo-bordowych. Wspomniane okresy przewagi, mimo wypracowanych okazji, nie zamieniły się na gola. Do tego bramka Eto, zdobyta przypadkiem (po nieudanej interwencji obrońcy i bramkarza MU) załamała styl gry i spowodowała oddanie pola Hiszpanom. Ronaldo, Giggs i Anderson (o Rooney'u nie wspominam bo w ogóle nie istniał na boisku)nie potrafili przeciwstawić się duetowi Xavi-Iniesta wspieranego przez Messiego. Nieudane próby wyrównania zakończyły się skontrowaniem i 2. bramką, strzeloną główką przez Messiego, najniższego zawodnika na boisku! Nawet ostatnie minuty w wykonaniu MU - po zmianie Andersona na Teveza i Park Ji-Sunga na Berbatova - nie przypominały zadziornej, twardej i gry do końca tej drużyny w takich sytuacjach. Dlatego to Carles Puyol wzniósł 54. Puchar Ligi Mistrzów UEFA w geście zwycięstwa.


FC Barcelona - Manchester United
Barça vs The Red Devils
(1:0) 2:0

Bramka nr 1: 10 minuta - Eto'o
Bramka nr 2: 70 minuta - Messi


Powtórka bramek, podsumowanie meczu ManchesterUnited-Barcelona, maj 2009.

gole, bramki, wynik meczu finał ligii mistrzów, barcelona manczester, premiere ship finał ligii mistrzów barsa manczester

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty