Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 5 stycznia 2009

ROBERT KUBICA SPORTOWCEM ROKU 2008 - GALA PRZEGLĄDU SPORTOWEGO

Robert Kubica - 1!, Leszek Blanik - 2., Tomasz Majewski - 3. A dalej Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Adam Korol, Konrad Wasielewski - czyli czwórka wioślarska, Szymon Kołecki, Maja Włoszczowska, Tomasz Gollob, Tomasz Sikora, Agnieszka Radwańska i Piotr Małachowski - to laureaci 74. edycji plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2008 roku magazynu Przegląd Sportowy i TVP.


Przegląd dokonań Kubicy - 2008 w Formule 1.

Tym samy czytelnicy i telewidzowie oddali hołd najlepszym z najlepszych polskim sportowcom. I można się dziwić, że championem został Robert Kubica, którego sezon 2008 skończył się bez żadnego trofeum, a złoci medaliści olimpijscy - Blanik, Majewski i wioślarska czwórka musieli zadowolić się gorszymi miejscami, ale werdykt zapadł.
W końcu polski kierowca w elitarnym gronie F1 sporo namieszał i zbierał pochwały od wszystkich (prócz własnych szefów), a i otarł się o podium sezonu 2008. Z kolei olimpijscy czempioni zdobywali medale w dalekich od popularności dyscyplinach podczas igrzysk w Pekinie. Widać wielu było takich co uważali podobnie.

Nie dziwi również nagroda drużyny roku dla Lecha Poznań, który pod wodzą Franciszka Smudy pisze najnowszą historie polskiego futbolu.
Również Natalia Partyka i Katarzyna Pawlik pokazały, że niepełnosprawność nie czyni niepełnowartościowym podczas igrzysk paraolimpijskich w Pekinie.
Agnieszka Radwańska pokazała tuzom światowego tenisa ile znaczy wola walki i hart ducha.
Imprezą roku wybrano co prawda kolejny Tour de Pologne, ale jak mówią na bezrybiu i rak ryba...

1 komentarz:

  1. Kubica rulez!! Najwiekszy postep sportowy no i blisko podium elitarnej F1. Zasluzyl na ten tytul!

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty