Szukaj na tym blogu

środa, 27 sierpnia 2008

WISŁA KRAKÓW POKONAŁA FC BARCELONA - LIGA MISTRZÓW 2008/2009

Wisła pokonała Barcę! 1:0

7 minutowy (ze zwycięską bramką Clebera) fragment meczu w Krakowie.

Wisła Kraków udanie (chociaż niewystarczająco, by wejść do rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów sezonu 2008/2009) przyjęła FC Barcelona. Na własnym stadionie wygrała 1:0 - historycznie. Awansowała jednak Barca... (bilans dwumeczu - 4:1)
Po ciekawym i emocjonującym meczu mistrzom Polski udało się dowieźć zwycięstwo do 93 minuty spotkania. W pierwszej połowie Wiślacy próbowali kilka razy pokonać Valdesa, ale bezskutecznie. Piłkarzom FC Barcelona udało się kilka razy skontrować, ale z podobnym skutkiem. Druga połowa okazała się szczęśliwsza dla krakowian, szczególnie Clebera, który dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał bramkarza Barcy. Ostatni kwadrans meczu (+ doliczony czas gry) przypominał jednak obronę Wawelu. Na szczęście zakończoną szczęśliwie.
FC Barcelona w Lidze Mistrzów, Wisła Kraków w Pucharze UEFA.