Szukaj na tym blogu

wtorek, 17 czerwca 2008

POLACY POZA EURO2008 - 16.62008, AUSTRIA

chorwacja mistrzem europy?Chorwaci pogrążyli ćwierćfinałowe nadzieje Polaków. - Źródło www.euro2008.uefa.com

93 minuty były potrzebne Chorwatom, by wybić polskim piłkarzom dalszy udział w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w Austrii i Szwajcarii - EURO2008. Po uderzeniu Ivana Klasnica w 52 min. i niemal jednoczesnym trafieniu Michaela Ballacka w meczu Austria-Niemcy stało się jasne, że Polacy wracają do domu... Honor mógł jeszcze obronić w 88' Tomasz Zahorski, ale zamiast pokonać chorwackiego bramkarza Runje, trafił go w nogi. Może mecz potoczyłby się inaczej, gdyby w 63' 2-gą bramkę w reprezentacji zdobył Roger Guerreiro... ale strzelił obok bramki. Chwilę później szansę miał Marek Saganowski, ale trafił w bramkarza. Pierwsza przygoda Polaków z Euro skończyło się...

Reprezentanci Polski spędzili 278 minut meczowych na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w Austrii i Szwajcarii. Zdążyli zwiedzić jedynie 2 boiska: w Klagenfurcie - mecze z Niemcami (0:2) i Chorwacją (0:1) oraz w Wiedniu - z Austrią (1:1). Drużyna zdobyła 1 punkt, strzelając 1 bramkę tracąc niestety, 4. Zajęli 4-te miejsce w grupie B.

Składy drużyn:

Polska: Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Michał Żewłakow, Dariusz Dudka, Jakub Wawrzyniak - Wojciech Łobodziński (55' Euzebiusz Smolarek), Mariusz Lewandowski (46' Adam Kokoszka), Roger Guerreiro, Rafał Murawski, Jacek Krzynówek - Marek Saganowski (69' Tomasz Zahorski);

Chorwacja: Vedran Runje - Hrvoje Vejic, Dario Simic, Dario Knezevic (27' Vedran Corluka), Danijel Pranjic - Ivan Rakitic, Ognjen Vukojevic, Nikola Pokrivac, Jerko Leko - Mladen Petric (74' Niko Kranjcar), Ivan Klasnic (74' Nikola Kalinic).

Sędziowie:
Kyros Vassaras, asystenci: Dimitris Bozatzidis i Dimitris Saraidaris (wszyscy z Grecji).