Szukaj na tym blogu

niedziela, 8 czerwca 2008

MONTREAL F1 - KUBICA PIERWSZY w KANADZIE

KUBICA 1 W GRAND PRIX KANADY - MONTREAL, 6-8.06.2008

Robert Kubica wygrał swoje 1-sze Grand Prix Formula 1 w karierze! Do tego awansował na 1-sze miejsce w klasyfikacji kerowców!! Ostatnie 25 okrążeń przed końcem wyścigu Kubica jechał na 1-szej pozycji. A to wszystko na torze w Montrealu, gdzie w 2007 roku miał groźnie wyglądający wypadek. Tym razem jednak pech - urwanie spoilerów, kraksy, wypadnięcia z torów, lądowanie na bandach - przytrafiało się innym kierowcom, m.in. dotychczasowemu liderowi klasyfikacji kierowców Kimi Raikkonenovi z Ferrari, Fernando Alonso z Renault, Lewis Hamilton z McLarena, czy Markowi Webberowi z Red Bulla. Dzięki Robertowi Kubicy i Nickowi Heidfeldowi BMW Sauber Team F1 zdobył komplet punktów na torze Gilles-Villeneuve w Montrealu. Przejechanie 70. okrążeń Grand Prix Kanady zajęło Kubicy 1h 36min. 24.447 sek.

Pierwsze okrążenia GP Montreal 2008, F1 w Kanadzie.

Grand Prix Montreal, Formula 1 - 6-8 czerwca, Kanada

GP Kanady na zmodyfikowanym torze w Montrealu. Robert Kubica niemiło wspomina Giles Villeneuve Circuit w Montrealu - efekt ubiegłorocznego wypadku na ostatnim lewoskręcie przed nawrotem. Organizatorzy poszli więc po rozum do głowy i zmodyfikowali tor. Kosztem 4,5 mln. dolarów wymieniono nawierzchnię na kilku odcinkach toru, ulepszono padok i wymieniono niektóre tarki (charakterystyczne biało-czerwone obramowania zakrętów), m.in. w okolicy tzw. ściany mistrzów (tam podczas Grand Prix w 2007 roku rozbił się Kubica). Zapowiada się interesujący wyścig.

Tor na wyspie Notre-Dame w Montrealu widziany z satelity - GP Kanady.

• ilość okrążeń - 70
  • rekord okrążenia - 1' 13' 622 milisek. (ustanowiony przez Rubensa Barrichello w 2004 r.)