Szukaj na tym blogu

niedziela, 11 maja 2008

NBA PLAY-OFFs 2008

NBA PLAY-OFFs 2008

Kto zostanie mistrzem NBA?

Najlepsza koszykarska liga NBA jest w decydującej fazie - walce o mistrzowskie pierścienie. Tytułu nie obronią ubiegłoroczni triumfatorzy - San Antonio Spurs. Obecnie trwają finały Konferencji Wschodniej i Zachodniej. Kto z pozostałej 4. - Los Angeles Lakers, New Orleans Hornets (zachód), Boston Celtics, Detroit Pistons (wschód) - zostanie mistrzem NBA dowiemy się najpóźniej 19 czerwca (początek finału do 4. wygranych - 5 czerwca).

16 zespołów, po 8 ze wschodniej i zachodniej konferencji, zmierzy się w walce o Mistrzostwo NBA. Rywalizacja odbywa się w 4 rundach. Drużyny grają w parach. Do następnej rundy przechodzi zespół, który jako pierwszy wygra 4 mecze. W finale spotykają się najlepsza drużyna ze Wschodu i Zachodu.

Wśród faworytów do mistrzostwa wymienia się, na Wschodzie: Boston Celtics (z tercetem supergwiazd: Kevinem Garnettem, Paulem Piercem, Rayem Allenem), Detroit Pistons (z MVP Finału Chaunceyem Billupsem) i Orlando Magic (lider, zwycięzca tegorocznego Konkursu Wsadów, Dwight „Superman” Howard oraz jedyny Polak w NBA, Maciej Gortat). Na Zachodzie do wywalczenia tytułu typuje się Los Angeles Lakers (kandydat do MVP sezonu regularnego Kobe Bryant), obrońcy tytułu San Antonio Spurs (Tim Duncan, Tony Parker), Phoenix Suns (z dwukrotnym MVP Stevem Nashem i Shaquillem O’Nealem) oraz rewelację sezonu New Orleans Hornets (fenomenalny rozgrywający Chris Paul).


YouTube:
Kobe Bryant i Shaquille O’Neal w filmiku promującym Play Offs 2008
Droga do mistrzostwa NBA 2007 – San Antonio Spurs.LeBron James i Kevin Garnett w filmiku promującym Play Offs 2008


W ubiegłym roku tytuł Mistrza NBA zdobyła drużyna z Teksasu, San Antonio Spurs. Było to 4 mistrzostwo „Ostróg” w przeciągu ostatnich 10 lat.

Mecze na Canal+ Sport.
Więcej informacji - www.canalplus.pl


Zobacz Telebimy: NBA All Star Game 2008


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty