Szukaj na tym blogu

niedziela, 6 stycznia 2008

JAKA TO MELODIA i ROBERT JANOWSKI


Jaka to melodia? po raz 1600! 10 lat na antenie TVP1.

Jak ten czas szybko leci. W październiku świętowaliśmy 1500 odcinek Jaka to melodia?, a już niedługo Robert Janowski zapowie kolejny, jubileuszowy program. Teleturniej na antenie prezentowany jest od 4 września 1997 roku i wciąż cieszy się nie słabnącą popularnością.


Jaka To Melodia w TVP1


jaka to melodiaJaka to Melodia.

Przypomnijmy, że program Jaka to melodia? emitowany jest od poniedziałku do piątku, o godzinie 18, oraz w niedzielę o godzinie 17:25. Jest jednym z najchętniej oglądanych eventów telewizyjnych. Pomagają w tym gwiazdy żywe (i czasem zapomniane) polskiej i zagranicznej estrady. Barwne szoł taneczne zapewnia Grupa VOLT Augustina Egurroli. A co robią zawodnicy to już szczyt mistrzostwa - bo jak nazwać poprawne nazywanie utworów, z których zagrano nutę, a czasami nie zagrano nic...


Robert Janowski

Trudno też wyobrazić sobie program bez znanego i lubianego Roberta Janowskiego. Czego to on w życiu nie robił poza prowadzeniem teleturnieju? Jego biografią można by obdzielić kilka osób. Aktor, poeta, piosenkarz, kompozytor, dziennikarz radiowy i... weterynarz. Występował w teatrach amatorskich i na licznych festiwalach poezji śpiewanej.


Robert Janowski - Belle.

Członek kilkunastu zespołów rockowych, m. in. Oddziału Zamkniętego i Sekcji Z. W 1983 roku napisał muzykę do popularnego musicalu „Kompot”, gdzie zagrał również główną rolę – Love’a. Wystąpił w „Metrze” Janusza Józefowicza, kultowym musicalu, nieprzerwanie wystawianym na deskach Teatru Buffo.

Ma za sobą występy w kilku filmach („Pora na czarownice”, „Nocne graffitti”, „Klimaty”, „Białe i czarne”). Telewidzowie znają go również z popularnych serialów „Na dobre i na złe” oraz „Na wspólnej”.

Nagrał do tej pory trzy solowe płyty. Ostatnia, „Nieważkość”, ukazała się w 2001 roku. Obecnie Robert Janowski pracuje nad kolejną, czwartą („Skrzydła”).


Zobacz też: Boogie Woogie w Jaka To Melodia i o zasadach programu Jaka To Melodia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty